YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alçaklar Kur'an'ı bile kurşunladı
Diyanet’in hazırladığı Silopi ve Cizre raporu, terör örgütünün kutsal değerlere saldırısını belgeledi. Hainler minberi mevzi yapıp, Kur’an-ı Kerim’i kurşunlamış.
Alçaklar Kur'an'ı bile kurşunladı
26 Nisan 2016 / 07:55 Güncelleme: 26 Nisan 2016 / 08:01

Operasyonların tamamlandığı Silopi ve Cizre’ye cami ve Kur’an kurslarındaki hasarları tespit etmek için heyet gönderen Diyanet İşleri Başkanlığı, teröristlerin kutsal değerlere yönelik saldırılarını da ortaya çıkardı.

“Cami ve Kur’an Kursları Hasar Tespiti” raporu hazırlayan Diyanet Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat Alkan Başkanlığı’ndaki heyet, Başkan Mehmet Görmez’e Cizre ve Silopi ile ilgili hasar tespit rapor sundu. Raporda örgütün camilere ve Kur'an kurslarına verdiği zarar da fotoğraf karalerine yansıdı. 

1-20160426075610.jpg

CAMİYE TÜNEL AÇIP KAÇTILAR 

Raporda terör örgütünün camilerdeki minberleri mevzi olarak kullandığı, asker ve polise ateş açmak içen cami duvarlarında mazgal delikleri oluşturduğu, çevre binalara geçiş için cami ve Kur'an kurslarında tüneller açtığı belirlendi. Teröristler kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e de zarar verdi. Teröristlerin camileri terk ederken aralarında Kur'an-ı Kerim'lerin de bulunduğu birçok eseri kurşunladığı belirlendi. 

2-863.jpg

Terörün kutsalı yoktur

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Yeryüzündeki en acımasız, en çirkin savaşlarda dahi mabetlerin masumiyeti vardır. Bu manzara bize terörün hiçbir kutsalı hiçbir değeri tanımadığını ortaya koyuyor. 

3-470.jpg4-276.jpg

 

AKŞAM

kızmayın bunlar müslüman değilki
 // muammer bekaroğlu
ben bu tereristleri %de 90 ının kürt ve türk olduğuna inanmıyorum,çünki bir müslüman,incilede tevratada böyle yapmaz,bence bunlar insan bile değil ama benim anlamadığım chp nin içindekilerinde bunlar farkı yok,bunlar islam lafını duyunda şeytangibi kaçıyorlar ama hesapgünü nereye kaçacaklar,alcak ve hainler....
26 Nisan 2016 Salı 11:43
Cami duvarına küçük su dökmek
 // Boğaçhan
Müslümanın deyip de hala bunlara inanan beyinsiz kara cahillerin kör olası gözlerine bu resimleri sokmak lazım!...
26 Nisan 2016 Salı 09:43
 // hafize
Allah belalarini versin rabbim sorsun Allahu tealaya nasil hesap verecekler .rabbim onlari kahhar ismiyle kahretsin...
26 Nisan 2016 09:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler