YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Albayların faili meçhul kaderi
Albayların faili meçhul kaderi
31 Ocak 2012 08:41
Eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis, ve ekibinde yer alan 2 albayın ölümüyle ilgili sis perdesi aralanıyor.

Şüpheli bir uçak kazasında şehit olan eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis’in ölümünün ardından yakın ekibinde yer alan 2 albayın peş peşe  öldüğü olayların sır perdesi 17 yıl sonra aralanıyor.

Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı, 1994 yılında Tunceli’de intihar ettiği  iddia edilen eski Tunceli Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu’nun ölümüyle ilgili olarak 2011 yılında soruşturma başlatarak, 9 Haziran 2011 tarihinde Albay Çillioğlu’nun Düzce’de bulunan mezarını açtırmıştı. Savcılık, Adli Tıp’ın verceği raporu bekliyor.

İlk kez şehitlikte kazı yapılacak

Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen faili meçhul cinayet soruşturmaları kapsamında eski Mardin Jandarma Alay Komutanı Albay Rıdvan Özden’in ölümü 17 yıl sonra aydınlatılmaya çalışılıyor. Savcılık geçtiğimiz günlerde Albay Özden’in de mezarının açılmasına karar vermişti. Albay Özden’in Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarı çarşamba günü açılacak. Türkiye tarihinde ilk kez bir şehit mezarı şüphe üzerine açılmış olacak. Orgeneral Eşref Bitlis’in uçak kazası olayıda yine 17 yıl sonra Eylül 2010’da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında soruşturmaya başlanmıştı.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler