YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Albayın bilgisayarının hard diski yakılmış
Bülent Arınç'a dönük suikast girişimiyle başlanan soruşturmada Özel Kuvvetler Komutanlığı Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda dün 5. gün araması gerçekleşti.
Albayın bilgisayarının hard diski yakılmış
31 Aralık 2009 / 09:27 Güncelleme: 31 Aralık 2009 / 09:28

11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kadir Kayan, "mühürlü evrak odası" olarak adlandırılan kozmik büroda dün de uzun bir mesai yaptı. Kayan, soruşturma kapsamında dikkate değer gördüğü evrakları tutanağa bağladı. Dijital verilerin daha sonra incelenebilmesi için birebir kopyası olan "image"ının alındığı kaydedildi.

Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda yapılan aramaların detayları da gün yüzüne çıkmaya başladı. Önceki gün çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan İstihkam Binbaşı İbrahim G.'nin bilgisayarının özel programlarla temizlendiği anlaşılmıştı. Dün soruşturmada savcılar, delil karartma konusunda çok önemli bir belgeye ulaştı. Edinilen bilgiye göre özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili tarafından yapılan aramada öncelikle Bülent Arınç'ın evinin arka sokağında gözaltına alınan Albay Erkan Yılmaz B. ile İstihkam Binbaşı İbrahim G.'nin bilgisayarları incelendi. Albay Erkan Yılmaz B.'nin bilgisayarının incelenmesinde hard diskin yerinde olmadığı görüldü.

Aramaların devamında Albay Erkan Yılmaz B.'nin kullandığı bilgisayarın hard diskinin yandığına ilişkin bir tutanak çıktı. Tutanağın soruşturma dosyasına da girdiği bildirildi. Önceki gün savcı karşısına çıkan Albay Erkan Yılmaz B.'ye de savcının bu yönde bir soru yönelttiği öne sürüldü. Soruşturmayı yürüten savcının bulunamayan hard diskin akıbeti hakkında Erkan Yılmaz B.'yi sorguladığı bildirildi.

Zaman

Hırsızı hırsız yapan,verdiğin imkandır.
 // ibrahim çelikoğlu
Sen bunlara imkan veriyorsun.Gel beraber,hep beraber yiyelim diyorsun.Sonrada suç işledin.Olurmu? Olmaz.İnsan oğlu çiğ süt emmiştir.Başıboş bırakırsan olacağı bu.Bunların içinde kaç kişi kendini yetiştirebilmiş?İyiyi kötüyü hesap edip şerefini düşünebilmiş?belli değil.Cumhuriyet,demokrası işte bunun için çok önemlidir.İdare milletindir.Vekillerini anında saf dışı eder.Yeterki;Diktatörler idareye el atamazsın.Şeffaf,kime oy vereceğini araştırabilsin,...
01 Ocak 2010 00:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler