YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
‘Albay ve aşağı rütbelerin yüzde 60-80’i bunlardan’
TSK’daki FETÖ’cü yapılanma hakkında bilgi veren Başbakan Yıldırım, “Askeri liseler, harp okullarında okuyanların yüzde 95’i bunların. Albay ve aşağısı rütbelerde oran yüzde 60-80 arasında değişiyor" dedi.
‘Albay ve aşağı rütbelerin yüzde 60-80’i bunlardan’
14 Ağustos 2016 / 07:29 Güncelleme: 14 Ağustos 2016 / 12:06

Başbakan Binali Yıldırım, dün Çankaya Köşkü’nde aralarında medya temsilcileriyle bir araya geldi,

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan gelişmeler ve alınan önlemlere ilişkin bilgi verdi. Yıldırım, özetle şunları söyledi:

BU ZANDAN KURTUL

FETÖ’nün elebaşını teslim etmemekte ısrarcı olursa Türkiye’de 79 milyonun gittikçe Amerikan karşıtlığı artık bir husumete dönebilir. Biz diyoruz ki: Burada ciddi bir durum var, adamı teslim et, bu zandan kurtul.

BÜROKRASİDEN AYRILIYOR

Kuvvet komutanları Savunma Bakanlığı’na bağlanıyor ancak kuvvet komutanlarıyla Genelkurmay Başkanı’nın bağı kesilmiyor, bu çok önemli. Genelkurmay Başkanı’nın, kuvvet komutanlarıyla harekât konularında, askeri konularda hiyerarşik bağları devam ediyor. Bürokrasiden Silahlı Kuvvetler’i kurtarıyoruz.

YÜZDE 60-80: (TSK’daki yeni yapılanma)

“Burada niye böyle bir düzenlemeye ihtiyaç duyuldu?” derseniz, bu terör örgütünün asker içindeki yapılanmasının başlangıcı askeri liseler. Liselerde okuyan, harp okullarında okuyanların yüzde 95’i bunların. Kendi ifadelerini söylüyorum, albay ve aşağısı rütbelerde oran yüzde 60-80 arasında değişiyor, yani bunlar tabii tahminler. Keşke bu paylaşım darbeden önce olsaydı. Bir de işin bu tarafı var yani. Bu olduktan sonra bunları paylaşmaları önemli ama daha önemlisi önceden bunun farkına varmak.

90 SONRASI ALBAYLARI

Bildiğimiz bir şey var 86, 87, 88 ve 89 dönemlerindeki albaylarla ilgili fazla sıkıntı yok, 90’dan itibaren başlıyor. 15 Temmuz öncesi bunların teşvik verilerek emekli edilmesine dair bir kanun getirdiler. Bunun da onların marifeti olduğunu şimdi anlıyoruz. O kanunu da bu KHK’da iptal ettik. İstedikleri kadar kalacaklar. Bu bir anlamda aşağıyı kontrol etme anlamında bir tedbir olarak ele alınabilir.

 

HABERTÜRK

HADİ SORU SORALIM
 // Fenasi Kerem
5 yıl daha bekleseler zaten ülkeyi rahatlıkla ele geçirecek seviyeye geleceklerdi neden türkiyeyi karıştırmak istediler bunu o zaman bir emir vererek rahatlıkla isteseler yapabilirlerdi
hatta istediği ülkeye savaş açtırır ülkeyi istediği gibi böldürür oyuncak ederdi neden 15 temmuz seçildi........????????????

Bizim bilmediğimiz ama bize yardım eden bir derin devlet mi var kurtlar vadisindeki ak saçlılar gerçek mi acaba????

ak saçlılar gerçek ise bunların kel olanına ak kel mi diyorlar?
...
14 Ağustos 2016 Pazar 18:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler