YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Albay M.K. görevinden alındı
Albay M.K. görevinden alındı
20 Ekim 2009 10:23
Bilge Köyü Raporu nedeniyle baskı görünce istifa ettiği iddia edilen Tuğgeneral Tırkaz’dan sonra Mardin Jandarma Alay Komutanı Albay M.K. görevinden alındı.
Mardin Bilge Köyü katliamını araştırmakla görevli Tuğgeneral Halim Tırkaz’ın, geçen hafta hazırladığı raporun değiştirilmesi yönündeki baskı nedeniyle istifa ettiği ortaya çıkmıştı.

Bu gelişmenin üzerinden çok geçmeden Mardin Jandarma Alay Komutanı Albay M.K. görevinden alındı. Bilge Köyü’nde 7’si çocuk, 44 kişinin öldürüldüğü saldırı sonrası jandarmanın tutumu eleştirilmişti. Bilge Köyü’ne 5 dakikalık mesafedeki Sultan Köyü Jandarma Karakolu’nun olaya çok geç müdahale etmesi, olay günü ‘156 Jandarma İmdat’ hattının arızalı olması gibi konularda jandarma ağır eleştiriler almıştı.

PETROL HIRSIZLIĞI KATLİAMDA ETKİLİ OLDU


Sultan Karakolu Bölgesi’nde petrol hattına vana takılarak, hırsızlık yapılmasının katliamda etkili olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. Süryani rahip Daniel Savcı’nın kaçırılması da gündem oluşturmuştu İddialara göre, buna karakolda görevli korucular da iştirak etmişti. Tam bu noktada Genelkurmay Başkanlığı’nın Albay M.K’yi görevden alması dikkat çekti.

Star
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler