YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Albay Gençoğlu tutuklandı
Albay Gençoğlu tutuklandı
03 Şubat 2010 15:57
Eskişehir Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, tutuklandı.

Eskişehir Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Kıdemli Albay Gençoğlu, avukatı Erol Halka ile birlikte geldiği Eskişehir Adliyesi'nde çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Kıdemli Albay Gençoğlu'nun, bugün Eskişehir Askeri Cezaevinde kalacağı, yarın Erzurum'a götürüleceği öğrenildi.

Mahkemece hakkında verilen karar doğrultusunda, geldiği Eskişehir adliyesinde tutuklanan Eskişehir Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu'nun avukatı Erol Halka, ''Bu yol tutuklanmasıdır. Yarın Erzurum'da çıkarılacağı mahkemece tutuklanırsa, Diyarbakır'daki üst mahkemeye itiraz edeceğiz'' dedi.

Avukat Erol Halka, Eskişehir Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Erzurum özel yetkili savcısı Osman Şanal'ın Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesine yaptığı itiraz sonucu, Gençoğlu hakkında tutuklama kararı çıktığını belirterek, bu kararın Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiğini söyledi.

Cumhuriyet Başsavcılığının söz konusu kararı saat 12.00'de, Merkez Komutanlığına ilettiğini ifade eden Halka, şöyle konuştu:  ''Müvekkilim Gençoğlu, izine ayrılmıştı. Olaya vakıf olunca izinden geri döndü. Yasal işlemleri yapmak için birlikte adliyeye geldik. 4. Sulh Ceza Mahkemesine çıktık ve orada müvekkilim Gençoğlu tutuklandı. Burada bir teknik bir olay var. Bu yol tutuklamasıdır. Merkez komutanlığı yetkilileri, Gençoğlu'nu askeri cezaevine götürecek. Gençoğlu yarın da Erzurum'a götürülecek. Orada iki şık var ya tutuklamayı mahkeme yüzüne okuyarak vicahiye çevirecek ya da soracağı başka sorulara alacağı cevaplara göre tahliye edebilecek. Tutukluluğunun devamına da karar verilebilir. Eğer müvekkilim tutuklanırsa Diyarbakır'daki üst mahkemeye itiraz edeceğiz.''

Öte yandan, Kıdemli Albay Gençoğlu'nun Merkez Komutanlığına ait bir araçla askeri cezaevine götürüldüğü bildirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler