YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Albay Çiçek'in ifadesi alındı
Albay Çiçek'in ifadesi alındı
08 Haziran 2011 18:25
'Kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri' soruşturması kapsamında Dursun Çiçek'in ifadesi alındı.

''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davası kapsamında tutuklu yargılanan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in, ''kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri kurulduğu'' yönündeki iddialara ilişkin soruşturma çerçevesinde ifadesi alındı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine getirilen Çiçek'in, ''kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri kurulduğu'' iddialarına ilişkin soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız tarafından ifadesine başvuruldu.

Gazetecilere açıklama yapan Çiçek'in avukatı Hüseyin Ersöz, müvekkiline, Gölcük Donanma Komutanlığında ele geçirilen belgeler arasında bulunan ve ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' ile ilgili olduğu söylenen ''Proje'' isimli bir belgeye ilişkin 20 soru sorulduğunu, bu soruların daha önce dava kapsamında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin sorularıyla aynı özellikleri taşıdığını ifade etti.

Avukat Ersöz, Çiçek'in, sorulara karşılık, söz konusu internet siteleriyle ilgili Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığının bilgisi dahilinde, emir komuta zincirinde çalışma yapıldığını söylediğini kaydetti. 

Avukat Hüseyin Ersöz, müvekkilinin daha önce bu konuda ifadesine başvurulmadığını da sözlerine ekledi.

Bu arada, soruşturma kapsamında emekli Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım'ın da ifadesinin alınacağı öğrenildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler