YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Albay Çiçek tahliye edildi
Albay Çiçek tahliye edildi
14 Kasım 2009 00:10
Millete komplo belgesinde imzası bulunana Albay Dursun Çiçek ve Mehmet Emre Sezenler tahliye edildi.

"İrticayla Eylem Planını"nın  altında ıslak imzası bulunduğu öne sürülen Albay Dursun Çiçek, Hasdal Askeri Cezaevi'nden ayrıldı.

Demokrasiye Komplo Belgesi soruşturması kapsamında tutuklanan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek tutuklanışından tam 43 saat sonra avukatlarının itirazı üzerine serbest bırakıldı.

 ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmata ilişkin önceki gün tutuklanan Yarbay Mehmet Emre Sezenler'in, yapılan itiraz üzerine tahliyesine karar verildi.
 

9 Kasım'da, bir kısım askeri personelle Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen ve ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarınca sorgulandıktan sonra sevk edildiği İstanbul Nöbetçi 9. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklanan Yarbay Sezenler'in avukatınca yapılan itiraz, mahkeme heyetince değerlendirildi.
        

İstanbul Nöbetçi 9. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Yarbay Sezenler'in tahliyesine karar verdi.

 

 

ÇİÇEK'İ TUTUKLAMAYA GÖTÜREN SÜREÇ ŞÖYLE GELİŞMİŞTİ

 "İrtica ile Mücadele Eylem Planı” hayatımıza Taraf Gazetesi'nin 12 Haziran 2009 tarihli haberiyle girdi.

Gazetenin manşetten verdiği haberde, Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığı Bilgi Destek Dairesi tarafından hazırlandığı öne sürülen Albay Dursun Çiçek imzalı bir andıç vardı. Habere göre andıçta, AKP ve Fethullah Gülen cemaatini bitirmeye yönelik planlar vardı. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde “irtica ile mücadele birimi” oluşturulduğu iddiası da haberde yer alıyordu.

Taraf gazetesinde yayımlanan haber üzerine, Genelkurmay Başkanlığı'nca soruşturma emri verildi. Elde belgenin sadece fotokopisi bulunduğu için, öncelikle belgenin gerçekliği üzerine tartışmalar yürütülüyordu. Aynı gün Askeri Savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Askeri Savcılık, soruşturmada, ''şu ana kadar elde edilen deliller değerlendirildiğinde, ele geçirildiği iddia edilen belgenin, Genelkurmay Başkanlığının herhangi bir biriminde hazırlanmadığına ilişkin bir kanaate varıldığını'' bildirdi ve kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

BAŞBUĞ "KAĞIT PARÇASI" DEDİ
Askeri Savcılık, belgenin aslı mevcut olmadığı için, belgenin hangi amaçla kim veya kimler tarafından üretildiği, üretenlerin amaçları hakkında adliye mahkemelerinin görevli ve yetkili olduğunu bildirerek, Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığının görevsizliğine, soruşturma dosyasının İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesine karar verdi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ise belge için “kâğıt parçası” dedi ve belgeyi hazırlayanların bulunmasını istedi.

tursun
 // bilge kağan
dursun çıksın, başbuğ gelsin.....
14 Kasım 2009 23:48
Dursun gezer
 // Mehmet DURUKAN
Ne olacak çocuklar şu dursunun halları, tüm bu olanlar girdi çıktı taktiğimi, şakamı, gerçekmi. Ama benim için en dikkat çekici nokta bunca zaman sorgu ve adli tıp raporuna rağmen zanlının o imza bana ait değil diyor olması....
14 Kasım 2009 14:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler