YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alarmın rengi kırmızı...
BDP ve DTK'nın da aralarında bulunduğu Bursa'nın Gemlik ilçesinde yapılması planlanan "Gemlik Yürüyüşü"nedeniyle polis ve jandarma güvenlik seviyesini en üst seviyeye çıkardı.
Alarmın rengi kırmızı...
09 Ekim 2011 / 07:50 Güncelleme: 09 Ekim 2011 / 08:00

Bursa'nın Gemlik ilçesinde yapılmak istenen yürüyüş öncesinde, güvenlik güçleri denetimlerini arttırdı.

Alınan bilgilere göre, Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu'nun (TUHAD-FED), BDP ve Demokratik Toplum Kongresi desteği ile yapmayı planladığı 'Gemlik Yürüyüşü' sebebiyle jandarma ve polis Orhangazi'de de sıkı denetimler yapıyor.

Bursa Valiliği tarafından yasaklandığı açıklanan yürüş için, Bursa Jandarma Alay Komutanlığı, Tuzla Komando Birliği, Bursa Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Ekipleri, bomba imha ekipleri, bomba arama köpekleri ile birlikte Orhangazi Süpürgelik mevkisinde, yol kontrollerine başladı.

Yaklaşık 400 kişilik güvenlik görevlisi ile birlikte yürütülen kontroller Orhangazi'de saat 24.00’den itibaren sıklaştırıldı. Süpürgelik mevkisinde, Bursa-İstanbul karayolu üzerindeki tüm araçlar durdurularak aramadan geçirildi. Özellikle toplu taşıma araçlarında, güvenlik güçleri arama ve kimlik kontrolleri yaptı. Kontrollerin sabaha kadar devam edeceği açıklandı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler