YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alaattin Çakıcı'nın ifadesi alındı
Alaattin Çakıcı'nın ifadesi alındı
10 Haziran 2015 20:39
Hükümlü Alaattin Çakıcı'nın Kırıkkale Cumhuriyet Savcısı Osman Kaçar ve Kırıkkale Cezaevi Müdürü Mustafa Şahin'e "tehdit ve hakaret"te bulunduğu gerekçesiyle Ankara'da yargılandığı dava kapsamında, talimatla ifadesi alındı.

Hükümlü Alaattin Çakıcı'nın, Kırıkkale Cumhuriyet Savcısı Osman Kaçar ve Kırıkkale Cezaevi Müdürü Mustafa Şahin'e "tehdit ve hakaret"te bulunduğu gerekçesiyle Ankara'da yargılandığı dava kapsamında, talimatla ifadesi alındı.

Çakıcı, talimat ifadesi için Tekirdağ Cezaevi'nden getirildiği adliyeye geniş güvenlik önlemleri altında arka kapıdan alındı.

Tekirdağ 4. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Çakıcı ile avukatları Mehmet Sinan İnce ve Gökhan Kılıç katıldı.

Kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan Çakıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e "tehdit ve hakaret" içeren mektup gönderdiği gerekçesiyle Ankara 44. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın 22 Ekim 2014'teki duruşmasında söylediklerinin arkasında olduğunu kaydetti.

Duruşmada "Annesini göremeden vefat etmesi halinde Kırıkkale Başsavcısı Osman Kaçar ve Cezaevi Müdürü Mustafa Şahin'i toprağa gömeceğini" söylediğini belirten Çakıcı, sözlerin eyleme dönüşmediği sürece düşünce özgürlüğüne girdiğini savundu.

Hükümlü Çakıcı, duruşmanın ardından tekrar Tekirdağ Cezaevi'ne götürüldü.

Alaattin Çakıcı hakkında Ankara 44. Asliye Ceza Mahkemesi'nde sarf ettiği sözler üzerine Kaçar ve Şahin'e "tehdit ve hakaret" ettiği gerekçesiyle dava açılmıştı. Davaya bakan Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesi, Tekirdağ Cezaevi'nde hükümlü bulunan Alaattin Çakıcı'nın talimatla ifadesinin alınması istemiyle Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazmıştı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler