YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aktütün baskını amatör kamerada
2008 yılında Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Aktütün köyündeki jandarma karakoluna 200 kişilik PKK'lı teröristin düzenlediği saldırıyı bir köylü an be an kamerasına işte böyle kaydetti.
Aktütün baskını amatör kamerada
07 Eylül 2010 / 13:16 Güncelleme: 07 Eylül 2010 / 13:39

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün köyündeki jandarma karakoluna 3 Ekim 2008 yılında yaklaşık 200 terörist tarafından gerçekleştirilen, 1 astsubay, 6 uzman çavuş ve 8 er olmak üzere toplam 15 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili hiçbir yerde yayınlanmamış görüntüler ortaya çıktı.

İran sınırına 40 kilometre uzaklıktaki 400 askerin bulunduğu karakola yapılan saldırı sırasında hemen yakında bulunan 73 haneli köyde, bir köylü, amatör kamerasıyla yaşanan çatışmaları saniye saniye görüntülüyor. Görüntülerde Süper Cobra ve Apachi helikopterler, teröristlerin üzerine bomba yağdırırken, çatışma saatlerce sürüyor. Yaklaşık 6 saat süren çatışmada 30'dan fazla terörist de ölü ele geçirilmişti.

İHA

bre cahil
 // İSİM VERMEYİ ZUL SAYARIM
Türkiye'nin elinde Apachi helikopter mi var sayın editör? Biraz bilip sallayın ya. Cobra de, Super Cobra de, (bunlar taaruz helikopteri) Sikorsky asker getirdi, erzak attı de (genel maksat helikopteri) ama ABD'nin elinde bulunan helikopteri çatışma alanına sokma. Bir halttan haberdar olmayı her şeye "evet" demeye hazır halk anlamaz ama gerçekler acıdır, apachi2nin çatışmaya katılması siyasi krizdir ....
08 Eylül 2010 11:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler