YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aksoy:Ekiplerimiz, maddenin kezzap olmadığı hükmün
Aksoy:Ekiplerimiz, maddenin kezzap olmadığı hükmün
16 Şubat 2008 10:55
Aksoy:Ekiplerimiz, maddenin kezzap olmadığı hükmün

'Mini etekli kızlara kezzapla saldırı' haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Vali Aksoy “Mağdurlardan 3'ü pantolonlu, saldırıyı psikolojisi bozuk kişiler yapıyor” dedi


Mersin'in Tarsus ilçesinde, ikisi öğrenci 5 kişiye yakıcı madde atılmasıyla ilgili açıklama yapan Vali Hüseyin Aksoy, saldırıların mini etek giyenlere yönelik olmadığını söyledi. "Eğitime yüzde 100 destek Projesi" kapsamında yaptırılacak okulun protokol töreni için düzenlenen basın toplantısının ardından açıklama yapan Vali Aksoy, 11 Şubat'ta 2 öğrencinin bacağına yakıcı madde atıldığını, dün meydana gelen olaylarda 3 kamu görevlisinin daha benzer olayla karşı karşıya geldiğini söyledi.


YORUMLAR YANLIŞ


Aksoy, kamu görevlilerinden ikisinin olay esnasında üzerinde pantolon bulunduğunu belirtti. Aksoy, şöyle konuştu: "Olaya maruz kalan kamu görevlilerimizin pantolonlu olmasını göz önüne aldığımız zaman, kamuoyuna yansıyan ve yansıtılan 'mini etek giyildiği için atıldı' yönündeki değerlendirmeler doğru değil. Bunları tamamen psikolojik sorunları olan kişi veya kişilerin yaptığını düşünüyoruz." Medyada yer alan haberlerde, atılan maddenin kezzap olduğu yönündeki iddialara da değinen Aksoy, incelemelerin laboratuvar ortamında sürdürüldüğünü söyledi. "Maddenin kezzap olmadığı kesin" diyen Aksoy, "Çalışmalar kısa bir süre sonra neticelendirilecek ve halkımız bilgilendirilecek.


Ekiplerimiz, maddenin kezzap olmadığı hükmüne vardı. Hafif bir yanma hissi veren ve kızarıklık oluşturan bir madde" diye konuştu. Emniyet güçlerinin olayla ilgili hassasiyetle çalıştığını vurgulayan Aksoy, olaya maruz kalan vatandaşların sağlık sorunu yaşamadığını da kaydetti. Tarsus'ta, ilköğretim okulu 6'ncı sınıf öğrencisi B.Y. (13) ile lise son sınıf öğrencisi G.K'nin (17) bacağına ve hemşire A.İ'nin pantolonuna kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından asit benzeri yakıcı madde dökülmüştü.


Yakıcı madde Kezzap değil


Tarsus'ta ilköğretim okulu öğrencisi B.Y ve G.K ve iki bayan memurun bacaklarına yakıcı madde atılmıştı. İnternet siteleri ve bazı gazeteler olayı başörtüsü tartışmalarına gönderme yaparak 'Mini etekli öğrenciye kezzaplı saldırı' şeklinde verdi. Ancak yakıcı maddenin kezzap olmadığı, mağdurların hepsinin mini etek giymediği anlaşıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler