YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aksakallı Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında
Aksakallı Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı, Savunma Bakanlığı'nın davetlisi olarak geldiği Azerbaycan'da, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki askeri mevzileri ziyaret etti.
Aksakallı Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında
08 Kasım 2014 / 18:59 Güncelleme: 08 Kasım 2014 / 20:08

Aksakallı, sık sık Azeri askerlerin şehit haberlerinin geldiği cephede, keskin nişancı silahındaki dürbünüyle bölgeyi izledi. Üç gün önce geldiği Bakü'de üst düzey askeri yetkililerle gerçekleştirdiği temasların ardından cephe hattına giden Aksakallı'ya, ziyaret ettiği askeri birlikte, ordunun savaş hazırlığı, askerlerin durumu ve son yıllarda orduda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi.

1-394.jpg

Aksakallı, daha sonra Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki ön mevzilere giderek burada nöbet tutan Azerbaycanlı askerleri ziyaret etti ve mevzilerde incelemelerde bulundu. Dürbünle Ermeni işgali altındaki bölgeleri izleyen Aksakallı'ya, cephe hattında yaşanan gelişmeler ve Ermeni tarafının yaptığı ateşkes ihlalleri anlatıldı.

2-166.jpg

Nöbet tutan askerler için kısa bir konuşma yapan Tümgeneral Aksakallı, "Sizinle gurur duyuyorum. Hem sizin moralinizi hem de ordunuzun askeri araç ve gereçlerini, silahlarını çok iyi buldum. Buna çok sevindim.

Türkiye her zaman Azerbaycan'ın yanındadır. Azerbaycan ve Türk askeri yenilmezdir. Savaşlarda bunu defalarca ispat ettik" dedi. Aksakallı, daha sonra keskin nişancı ve havan topu eğitimi alan askerlerle görüşerek atış talimlerini izledi.

Fotoğraflar eğitim alanında
 
Askeri kaynaklar Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı'nın önce Azerbaycan'da kurulu Özel Harekat Eğitim Birliği’ni ziyaret ettiğini belirtti.

Aksakallı'nın burada Azeri subayların eğitimi hakkında bilgi aldığı, ayrıca eğitim yapılan yerde onlarla birlikte keskin nişancı eğitimine katıldığı; fotoğrafların da burada çekildiği vurgulandı. 

3-091.jpg

1-395.jpg

2-167.jpg

3-092.jpg

4-050.jpg

5-029.jpg

6-015.jpg

AA

21:04
 // Ahmet
ALLAH guc kuvvet versin iman'in oldugu yerde maglubiyetin esamesi olmaz....
08 Kasım 2014 21:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler