YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'nin seçim bürosuna saldırı
AKP'nin seçim bürosuna saldırı
20 Mayıs 2011 10:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'e ait seçim bürolarına taşlı saldırı gerçekleştirildi...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'e ait seçim bürolarına taşlı saldırıyı gerçekleştiren grubun çevredeki iş yerlerini taşlaması sırasında kolundan yaralanan genç, ameliyat edildi.

Alınan bilgiye göre, saldırıyı gerçekleştiren grubun, Şanlıurfa'dan göç eden vatandaşların yoğun olarak yaşadığı bölgelerdeki bazı iş yerlerini de taşladığı sırada, Yüreğir Şanlıurfalılar Derneği Pide Fırınının kırılan camlarının isabet etmesi üzerine kolundan yaralanan, Yüreğir Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Salih Budan'ın oğlu İbrahim Budan (22), Adana Numune Hastanesi Seyhan Araştırma ve Uygulama Merkezinde ameliyat edilerek, müşahede altına alındı.

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, İbrahim Budan'ı hastanede ziyaretinin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti seçim bürolarına daha önce de saldırılar olduğunu, ancak kimsenin yaralanmadığını, son saldırıda ise İbrahim Budan'ın cam kesiği sonucu kol damarları ve tendonundan yaralandığını söyledi.

İbrahim Budan'ın ameliyatının başarılı geçtiğini ve tedavisinin sürdüğünü belirten Ünüvar, şöyle devam etti:

''Durumu şu anda iyi. Olay sırasında, başka bir yerde mitingimiz vardı. Arkadaşlarımız oraya gittiği için, Yüreğir Şanlıurfalılar Derneğinin yanındaki seçim bürosunda sadece İbrahim kalmış. 50-100 kişilik kalabalık bir grup, şiddetli bir saldırıyla gelmişler. Kardeşimiz de onlara direnirken camlar kırılmış ve kolunu cam kesmiş.

Bu saldırıların amacı bellidir. Sandığın güvenliğini tehlikeye atmak. Ama biz hiçbir zaman bundan geri adım atmayacağız. Yine bürolarımız faaliyete devam edecek. Arkadaşlarımız gelecek, gidecekler. 12 Haziran'a kadar hem tedbirlerimizi hem de birbirimize olan bağlılığımızı artıracağız. Bu saldırıların bir sebebi de AK Parti'nin yükselen trendidir. O trendi gören bazı güçler, maalesef saldırılar yaparak oylarımızla oynamaya çalışıyorlar,ama halkımız sağ duyuludur. Gereken cevabı sandıkta onlara en güzel şekilde verecektir.''

Yüreğir Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Salih Budan ise dün akşam Ömer Çelik'in bölgede bir miting gerçekleştirdiğini ifade ederek, ''Onun sözleri bize heyecan verdi, ama başkalarını rahatsız etmiş. Bugün 70-80 kişilik bir grup benim iş yerime, derneğimize ve fırına bir saldırıda bulunmuş. Oğlum taşlı sopalı saldırı sonrası sığındığı fırından çıkınca, boğuşma sırasında kolunu cam kesmiş. Ama bizi yıldıramazlar, AK Partiliyiz'' diye konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler