YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'nin afişine suç duyurusu
AKP'nin afişine suç duyurusu
21 Nisan 2011 14:23
DSP, AK Parti'nin 12 Haziran seçimleri için hazırlattığı Ecevit'li afiş hakkında suç duyurusunda bulundu.

DSP Antalya İl Başkanlığı, AK Parti Elmalı İlçe Teşkilatınca hazırlanan merhum Başbakan Bülent Ecevit'in fotoğrafının da yer aldığı seçim afişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

DSP Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu ve partililer, Antalya Cumhuriyet Savcılığına verdikleri suç duyurusu dilekçesinin ardından adliye binası önünde basın açıklaması yaptı.

Başkan Büyüknohutçu, AK Parti Elmalı İlçe Teşkilatı tarafından parti binasının balkonuna asılan afişe, merhum Başbakan Bülent Ecevit'in 2000 yılında eski ABD Başkanı Bill Clinton ile görüşmesindeki fotoğrafının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2010 yılında Barack Obama ile görüşmesindeki fotoğrafla yan yana getirilerek, ''10 yılda Türkiye'nin itibarını yükselttik'' ifadesine yer verildiğini söyledi.

Fotoğrafın yer aldığı gazeteyi de gösteren Büyüknohutçu, AK Parti Elmalı İlçe Teşkilatınca hazırlanan seçim afişinin, eski genel Başkanları Bülent Ecevit ile DSP'nin manevi şahsiyetini zedelediğini belirtti.

Açıklamasında suç duyurusu dilekçesini de okuyan Büyüknohutçu, afişte Ecevit'in saygın devlet adamlığı duruşunun çarpıtıldığını, Ecevit'in kişiliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin itibarının alenen zedelendiğini belirterek, ''Sayın Bülent Ecevit'in resmi kullanılarak ve o dönemde devletimizin itibarsız olduğu kastedilerek açık suç işlenmiştir. Hem merhum Genel Başkanımız Bülent Ecevit'in hem de DSP'nin manevi şahsiyetine kasıtlı olarak saldırılmıştır'' dedi.

Büyüknohutçu, AK Parti Elmalı İlçe Başkanı Ümit Öztekin ile ilçe yönetim kurulu üyeleri hakkında Cumhuriyet Savcılığınca yasam işlem başlatılmasını talep etti.

AA

bakış açısı
 // ismail tolga
selamın aleyküm bu olayı eski başbakanlarımızdan sayın rahmetli bülent ecevit in şahsına yorumlamayın kardeşler o zaman ki türkiye gerçeği bu basiretsiz koalisyon tarafından yönetilen bir ülke başbakanı olarak görün olayı doğru yöneteymiş de ülkeyi o fotoğraf karesine bu şekilde girmeseymiş bak şimdi türkiyeye sayın başbakanmız imf ve abd karşısında nasıl dik duruyor! herkes yapabileceği işin başına geçecek büyük şirketlere ve derin devlete boyu...
21 Nisan 2011 19:53
süper
 // galip
Bence çok yerinde bu Ecevit'i aşağılama olarak algılanmamalı Türkiye'nin geldiği nokta vurgusuna dikkat edilmeli ben Ecevit'in ABD başkanının yanında el pençe divan durmasına o zamanlar çok sinir olmuştum bu nokta insanların gözüne sokulmalı bence mükemmel bir afiş olmuş tebrikler...
21 Nisan 2011 16:22
AYIP ETTİLER
 // önder MENGENE
Ben de bir ak parti seçmeni olarak gerçekten kızdım ne olursa olsun bu memlekete başbakanlık yapmış ve rahmetli olan bi insan hakkın da küçük düşürücü olaylar yapılması gerçekten ayıp olmuş bence derhal bu ilçe yönetimi fes edilmelidir.özellikle seçim üzerei bu hassas dönemde yapılması düşündürücüdür...
21 Nisan 2011 15:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler