YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'li vekile dava açılsın talebi
AKP'li vekile dava açılsın talebi
14 Şubat 2012 23:34
Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında AK Parti Milletvekili Muammer Güler ile birlikte 24 kamu görevlisi hakkında dava açılması talep edildi.

Hrant Dink ailesinin avukatlarınca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine sunulan bir dilekçede, Dink cinayetinde ''yardım ve yataklık'' ile ''kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi'' iddialarıyla, AK Parti Milletvekili Muammer Güler ile Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ın da aralarında bulunduğu 24 kamu görevlisi hakkında soruşturma yapılarak dava açılması talep edildi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelen Dink ailesinin avukatları, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine bir dilekçe sundu.

Öldürülen gazeteci Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, kardeşi Hosrof Dink ve çocukları Delal, Arat ile Sera Dink'in ''şikayetçiler'' olarak yer aldığı dilekçede, ''şüpheli'' olarak da cinayet döneminde İstanbul Valisi olan AK Parti Milletvekili Muammer Güler,  yine o dönem İstanbul Emniyet Müdürü olan Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ile birlikte o dönem çeşitli görevlerde bulunan Ramazan Akyürek, Ergun Güngör, Ahmet İlhan Güler, Bülent Köksal, İbrahim Pala, İbrahim Şevki Eldivan, Volkan Altunbulak, Bahadır Özkan, Özcan Özkan, Reşat Altay, Engin Dinç, Faruk Sarı, Ercan Demir, Özkan Mumcu, Muhittin Zenit, Mehmet Ayhan, Ali Öz, Metin Yıldız, Hüseyin Yılmaz, Gazi Günay, Hacı Ömer Ünalır ve Önder Araz'ın isimleri yer aldı.

Dilekçede ayrıca, ''Hrant Dink cinayetinden haberdar olan, görevi ve konumu gereği cinayeti önleme yükümlülüğü bulunan Trabzon İl Jandarma Komutanlığı, Trabzon ve İstanbul emniyet müdürlüklerinin diğer görevlileri ile Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı görevlilerinin de isim olmaksızın şüpheli oldukları'' öne sürüldü. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler