YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'li vekilden Hürriyet'e tepki
AKP'li vekilden Hürriyet'e tepki
22 Kasım 2010 15:39
AK Parti Milletvekili Haluk Özdalga CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin kendisi hakkında söylediği sözleri manşete çeken Hürriyet gazetesine tepki gösterdi...

AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin, 'Ailesi Müslüman mı?' şeklindeki kişiliğine ve ailesine saldırı içeren sözlerinin manşete taşınmasına sert tepki gösterdi.

AK Parti Ankara Milletvekili Özdalga, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında 18 Kasım günü CHP heyetinin bayram ziyaretinin ardından açık mikrofona yansıyan sözleriyle ilgili yapılan haberlere tepki gösterdi. Hürrriyet gazetesinin, asla söylemeyeceği yakışıksız sözler üzerinden haber imal ettiğini söyleyen Özdalga, bu haberin ayrıca bir gazetede de yayımlandığını söyledi. Özdalga, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin, hakkında söylediği sözleri de eleştirdi. İmal edilen haberle ilgili olarak ertesi gün mikrofonun, muhalefetin düzeyi iyi bilinen sözcüsüne uzatıldığını kaydeden Özdalga, İnce'nin gazetelerin manşetlerine, 'Ailesi Müslüman mı?' şeklinde yansıyan sözlerini hatırlattı. Özdalga şunları söyledi: "O şahsın kişiliğime ve aileme saldıran sözlerinde önemli haber değeri buldu. Açık din ayrımcılığı yapan lafları manşete taşıyarak 28 santim üzerinden yayınladı."

Özdalga, 19 Kasım günü düzenlediği basın toplantısında cevap hakkını kullandığını ve haberin tamamın gerçek dışı olduğunu kayıtlara dayanarak açıkladığını belirterek, haberi yapan diğer gazetenin bu açıklamasını yayınladığını söyledi. Olayın esas faili olan gazetenin ise cevap hakkına rağmen bu açıklamasına yer vermediğini dile getiren Özdalga, şimdi de susarak olayı örtbas etmeye çalıştığını savundu. Özdalga, "Kişilik haklarına ağır saldırıda bulunan, ailemle ilgili en ağır ifadeleri geniş bir şekilde yayınlayan, buna karşılık sahip olduğum en doğal cevap hakkını tanımayan Hürriyet'in bu davranışı hiçbir gazetecilik ahlakı ve insani değerle uyum içinde değildir. Hürriyet Gazetesi'nin kabul edilemez bu tutumunu şiddetle kınıyorum" şeklinde konuştu. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler