YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'li vekil: "MOBESE kameraları kaldırılsın"
AKP'li vekil: "MOBESE kameraları kaldırılsın"
21 Şubat 2013 18:43
Yasa Dışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Komisyon Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın MOBESE kameralarının kaldırılması önerisini değerlendirdi.

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, gülerek “Çok özgürlükçü bir yaklaşım, böyle özgürlükçü yorumları iktidar partisinden gelmesi önemli tabi” derken, yanındaki CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger de, “Ama şaka olarak yorumluyoruz. Ciddi bir öneri olarak yorumlamıyoruz” dedi. Bunun üzerine Cihaner’ de “Ben de” karşılığını verdi.
 
Aslan’ın ‘Belli bir yaşın üzerindeki erkeklerin özel alışverişlerinin olabileceği’ yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine ise Cihaner, “O özel bir yorum. Bence onu kendisine sorun” dedi. Bu konunun yurtdışında da tartışılan bir konu olduğunu belirten Cihaner, “Bizde sıkıntı daha çok bu tarz mekanizmaların kötüye kullanılmaması için yeterli önlemin ve mekanizmanın kurulamamış olmasında. Komisyonun amacı da o” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay ise, haberin sadece başlığını gördüğünü, detaylarını okumadığını belirterek, “Bunu hem teknik tarafı var, hem hukuki hem de sosyal hayatla ilgili tarafı var. Bazen MOBESE kameraları özellikle emniyette suçun önlenmesi ve takibi ile ilgili sonuçlar da veriyor. Bunu hepimiz biliyoruz zaten. Aslında bu sorunun içinde cevabı var. Ama gerçekten de Sayın Başkanın dediği gibi ‘Biri Bizi Gözetliyor’ yaklaşımı içinde kendimizi sürekli tedirgin hissettiğimiz de oluyor. Bu hayatın içerisinde olaylara göre de değişiyor. Ama her ikisini de hayatımızda bir karşılığı var doğrusu” dedi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler