YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'li vekil hayatını kaybetti
AKP'li vekil hayatını kaybetti
29 Ekim 2011 00:54
AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır'ın geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.
AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır hayatını kaybetti. Çakır'ın TBMM'den evine giderken yolda kalp krizi geçirdiği öğrenildi.

AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol, "Vekilimiz saat 21.00 sularında evinde kalp krize geçirmiş. Kısa zamanda Yüksek İhtisas Hastanesi'ne ulaştırılmasına rağmen doktorların bütün çabalarına sonuç vermemiş ve vekilimiz hayatını kaybetmiş." dedi. Çakır, Ordu'dan AK Parti 5. sıra milletvekili olarak meclise gitmişti.

İngilizce bilen Çakır, evli ve 2 çocuk babası.

PAZAR GÜNÜ ANKARA'DA DEFNEDİLECEK

Geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır, 30 Ekim Pazar günü Mecliste düzenlenecek törenin ardından Ankara'da toprağa verilecek.

Alınan bilgiye göre, Çakır için Pazar günü TBMM'de cenaze töreni düzenlenecek. Çakır,  Kocatepe Camisinde öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazını takiben Gölbaşı Gökçehöyük köyünde toprağa verilecek.

Harun Çakır Kimdir:

1954'te Ordu'da doğdu. Yönetici; Ankara Üniversitesi Tarih ve Coğrafya Fakültesi'ni bitirdi. Başkent Ordulular Derneği'nde başkanlık; Ordulular Derneği'nde ise başkanlık, yönetim kurulu üyeliği ve üyelik yaptı. Standart Hazırlama Başkanlığı, Araştırma Planlama ve Koordinasyon Dairesi ve AR-GE Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. TSE İzleme Daire Başkanlığı yaptı. Çeşitli makaleleri ve MEB tarafından yayınlanmış iki ayrı ders kitabı bulunuyor.

Cihan 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler