YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'li başkana silahlı saldırı
Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Boğazkent Beldesi'nin AK Partili Belediye Başkanı Cengiz Gökoğlu'na, tartıştığı arsa sahibi ve kardeşleri tarafından silahlı saldırı girişiminde bulunuldu.
AKP'li başkana silahlı saldırı
05 Haziran 2012 / 14:35 Güncelleme: 05 Haziran 2012 / 14:37

Elde edinilen bilgiye göre, Boğazkent Belediye Başkanı Cengiz Gökoğlu'nun (52) aynı beldedeki evine gelen avukat D.U. ve kardeşleri diş hekimi B.U. ve E.U, arsalarının plan tadilatının yapılmamasıyla ilgili Gökoğlu ile görüşme yaptı. Görüşmede arsanın plan tadilatıyla ilgili bilgi veren Başkan Gökoğlu ile 3 kardeş arasında, evin önüne çıktıkları sırada tartışma başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu kardeşler yanlarında getirdikleri 2 tabanca ile Gökoğlu'na ateş açtı. Olayda tabancalardan biri tutukluk yaparken, diğer tabancadan çıkan kurşun, Gökoğlu'na isabet etmedi.

Gökoğlu'nun da tabancasıyla karşılık vermek istemesi üzerine zanlılar, Gökoğlu'nun başına olay yerinde bulunan bir şişe ile vurarak yaraladı. Olayın ardından tabancalarından birini yere düşüren zanlılar, yanlışlıkla Başkan Gökoğlu'nun tabancasını alarak kaçtı.

Başkan Gökoğlu, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi edildi. Jandarma Karakolu'na giderek ifade veren Gökoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, evine davet ettiği kişilerin kendisine yönelik davranışları yüzünden üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Jandarma ekipleri, zanlıları yakalamak için çalışma başlattı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler