YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'li başkana bombalı saldırı
AKP'li başkana bombalı saldırı
19 Kasım 2009 12:14
Hakkari ilçe Başkanı Fikri Akgül'ün aracına düzenlenen bombalı saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı Fikri Akgül'ün aracına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, araçta hasar meydana geldi.   

Olay dün gece saat 03.00 sıralarında ilçenin Moda Mahallesi'nde meydana geldi. AK Parti İlçe Başkanı Fikri Akgül'e ait 30 SA 518 plakalı araca gece saat 03.00 sıralarında kimliği belirsiz kişi ve kişilerce bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda araçta ve park edildiği bahçedeki evde maddi hasar meydana geldi. Olayın ardından güvenlik güçleri bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. 
 

AK Parti İlçe Başkanı Fikri Akgül, gece aniden kar yağışı başlayınca oturduğu evin sarp bir yerde olması yüzünden aracını komşusunun evinin bahçesine park ettiğini belirterek "Gece saat 03.00 sıralarında bir patlama meydana geldi. Patlamanın meydana geldiği aracın yanına geldiğimizde saldırının arabaya yönelik olduğunu gördük. Şans eseri ölen ve yaralanan olmadı. Saldırının da kimler tarafından yapıldığını bilmiyoruz. Şüphelendiğim ve şüphe duyduğum kimselerde yok" dedi.   
Saldırının yapıldığı araçta incelemeler devam ederken patlayıcının bomba olduğu belirlendi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler