YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'den flaş MİT açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 'Terörle mücadele eden MİT'in üstüne gidilmesi anlamlı.' dedi.
AKP'den flaş MİT açıklaması
09 Mart 2012 / 12:47 Güncelleme: 09 Mart 2012 / 14:54

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ''Türkiye'nin bekası için terör belasıyla uğraşan en önemli istihbarat teşkilatının üzerine böylesine gidilmesinin, anlamlı olduğunu'' söyledi.

Elitaş, parlamentoda gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

Savcıların, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı MİT görevlileri için Başbakan'dan izin istediğine yönelik haberlerin sorulması üzerine Elitaş, ''Türkiye'nin bekası için terör belasıyla uğraşan en önemli istihbarat teşkilatımızın üzerine böylesine gidilmesinin biraz anlamlı olduğunu düşünüyorum'' dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin, ''Savcı, Türkiye'de kendisine yer beğensin'' yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Elitaş, muhalefetin ağzında fermuar olmadığını, sorumluluk taşımadığı için istediği gibi konuştuğunu söyledi. Elitaş, muhalefetin, biraz sorumluluk gerektirdiğini ifade etti.

Elitaş'a, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın, milletvekilliğinin yeminle değil, mazbatanın alınmasından sonra başlayacağına yönelik açıklamaları da soruldu. Elitaş, göreve başlanabilmesi için TBMM'de uygun şartlarda yemin edilmesi gerektiğini belirterek, milletvekili mazbatası almak başka, göreve devam etmenin başka şeyler olduğunu söyledi. AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler