YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP'de Çölaşan şoku!
Aralarında Suat Kılıç ve Bekir Bozdağ gibi isimlerin yer aldığı 15 AK Parti'linin Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan aleyhinde açtığı 150 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.
AKP'de Çölaşan şoku!
12 Temmuz 2011 / 19:22 Güncelleme: 12 Temmuz 2011 / 19:29

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gümrük ve Ticaret BakanıHayati Yazıcı ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 15 AK Partilinin, bir panel ile bir televizyon programında yaptığı açıklamalarla kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel BaşkanıTansel Çölaşan hakkında açtığı 150 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara6. Asliye Hukuk Mahkemesindeki karar duruşmasına AK Partililerin avukatı Muammer Cemaloğlu ile Tansel Çölaşan'ın avukatı Şükrü Evrim İnal katıldı.

Avukat Cemaloğlu, daha önceki beyanlarını tekrarlayarak davanın kabul edilmesini talep ederken avukat İnal ise davanın reddine karar verilmesini istedi.

Hakim Hasan Gül, davanın reddine karar verildiğini açıkladı.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 15 AK Partili adına açılan davanın dilekçesinde, Tansel Çölaşan'ın 18 Eylül 2010'da ADD Hatay Şubesince düzenlenen ''Türkiye Nereye Gidiyor'' konulu panelde yaptığı konuşma ile 20 Eylül 2010'da katıldığı bir televizyon programındaki konuşmasında kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddia edilmişti. Dilekçede, Çölaşan'dan her bir kişi için 10 bin lira olmak üzere yasal faiziyle birlikte toplam 150 bin lira manevi tazminat istenmişti.


AA

Neden
 // Harun
İşte klasik belli bir kesime yontan bir mahkeme kararı daha. Kadın zehir zemberek şeyler söylüyor insanlar hakkında ama tazminat yok. Ama Haberal kendisini serbest bırakmayan hakimlerden tazminat alıyor. Adalet sarayı yapmakla adalet sağlanamıyor maalesef! Anlayana......
12 Temmuz 2011 22:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler