YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP İl Binasına saldırı
AK Parti Şırnak İl binasına dün akşam 23.00 sıralarında kilimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotoflu saldırı düzenlendi...
AKP İl Binasına saldırı
11 Eylül 2010 / 13:04 Güncelleme: 11 Eylül 2010 / 13:04

AK Parti Şırnak İl binasına dün akşam 23.00 sıralarında kilimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotoflu saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda il binasının bazı camları kırılırken duvarında küçük çaplı hasar meydana geldi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

AK Parti binasına yapılan saldırı AK partililerce yapılan basın açıkması ile kınandı. Yapılan bu saldırı üzerine AK Parti Şırnak İl teşkilatı parti binasının önünde saat 11.30'da bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Erener okudu.

Erener; "Saygıdeğer Şırnak halkı ve basın mensupları bilindiği üzere siyasi partiler demokrasinin temel ve vazgeçilmez teminatıdır, demokrasinin kolonlarındandır. Siyasi Partilere yapılan her türlü saldırı demokrasiye ve dolaysıyla halka yapılan saldırılardır. Siyasi partiler egemenliğin halk tarafından kullanılabilmesinin temel aracıdır. Fikri, düşüncesi ne olursa her siyasi partinin görüşleri, politikaları kayda değerdir. Saygıyla karşılamak gerekir. İşte bu nedenle dün akşam partimize yapılan menfur saldırıyı AK Parti teşkilatı olarak nefretle kınıyor, bu saldırıyı acizliğin ve memleket için siyaset üretememenin göstergesi olarak anlıyoruz. Bu saldırı asla bizleri yıldırmayacaktır. Şırnak halkının geçmişinde ve karekterinde baskı ve şiddete asla boyun eğme olmamıştır ve olmayacaktır. Herkesi sağduyuya çağırıyor bir daha bu tür basit olayların yaşanmamasını diliyor ve diyoruz ki; kazanan sevgi, barış ve hoşgörü olsun. Demokrasi ve özgürlüklerin genişletilmesi için evet diyoruz" dedi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler