YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP en aşağılık oyunları oynadı
AKP en aşağılık oyunları oynadı
05 Ekim 2010 10:46
MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında partililere seslendi. Hedeflerinin iktidar olduğunu söyleyen MHP lideri Ak Parti hükümetini de sert bir dille eleştirdi...

Uzun bir aradan sonra partiler yine Meclis'te grup toplantılarına başladı... İlk grup toplantısı da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından gerçekleştirildi. MHP lideri Meclis'teki grup toplantısında gündeme ilişkin konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu...

AK Parti hükümetini sert bir dille eleştiren Bahçeli sadece AK Parti'yi eleştirmedi. Bahçeli hükümete oldukça ağır suçlamalarda da bulundu. MHP lideri, AKP'nin üç hilale gönül verenleri kandırmak için en aşağılık oyunları oynadığını ileri sürdü...

Bahçeli'nin konuşmasından bazı satır başları:

AKP Hükümeti'nin neden olduğu tahribatlar ne yazık ki bu yasama yılı içinde umutlanmamızı engellemektedir. AKP Hükümeti ile geçen hergün ülkemiz için büyük bir kayıptır. Başbakan Erdoğan her alanda çürümeyi tetiklemiş, çözülmeyi hızlandırmıştır...

Partimiz seçime kadar olan süreyi en iyi şekilde değerlendirecek ve iktidar olma hedefiyle çalışacaktır.

Partimizde kim taban kayması var diyorsa söyleyen kişinin tavırlarında ve fikirlerinde kayma vardır.

Bizim amacımız kale inşa etmek ve korumak değildir. Bizim için tek kale vardır o da Türkiye'dir.

Partimizi belili bir alana sıkıştırmak isteyenler asla amaçlarına ulaşamamyacaklardır.

Trabzon ne kadar sevdamız ise Hakkari'de aynı sevdamızdır.

Eksik varsa bunu gidereceğiz. Tam bir kucaklamayı sağlayacağız. Güçlü Türkiye'yi birlikte kuracağız.

MHP'yi Türkiye'nin etnik kimlikler etrafında ayrışmanın gerçekleşmesi için engel görenler AKP'nin yanında saf tutmuş ve fitnenin merkezi olmuştur. Partimizin nasıl alçakça hedef alındığını maalesef gördük ve iftiralara uğradık. MHP'nin siyasi mahremine girmek için en olmadık oyunlara şahit olduk. Bunlar bizim unutamayacağımız çarpıklıklar olarak hafızamıza kazınmıştır.

AKP'nin üç hilale gönül verenleri kandırmak için en aşağılık oyunları oynadı. Bunlar elbette MHP'yi etkilememiştir ve yolundan caydıramamıştır. Yelin kaya parçasından bir şey koparamayacağını bizim akıbetimizle ilgili beklentisi olanlar mutlaka görecektir. MHP'ye istikamet tayin etmek ve onları yargılamak ne Başbakan'ın ne de onun yardakçıların haddidir. Bunun acı faturası önlerine ilk fırsatta konulacaktır.

12 Eylül referandumda anayasa değişikliği yüzde 58'le kabul edilmiştir. Elbette biz bu sonuca saygı duymaktadır. Her vatandaşımızın görüşünün ve hür iradesinin kıymetli olduğuna inanıyoruz. Bizim çağrımıza kulak veren desteğini esirgemeyen vatan evlatlarına bir kez daha teşekkür ediyorum.

12 Eylül akşamı partimize hayasızca hücum edilmiştir. MHP'nin bu referandumda en çok darbe alan parti olarak gösterme yüzsüzlüğü yaşanmıştır. Çanak yalayıcı tipler partimizin büyük bir darbe aldığını iddia etmiştir. MHP mensuplarının tümü hayır oyu kullanmıştır. Bunun aksini düşünenler MHP düşmanlığıyla malüldür.

Yaklaşık 16 milyon seçmenpartimizin görüşü doğrultusunda oy kullanmıştır. MHP'yi yenilmiş, darbe almış olarak gösterenler partimizin yükselişinden korkanlardır. Bu onların alınlarında kara leke olarak kalacaktır. Milliyetçi-ülkücü camianın hiçbir ferdi yalana, talana, teröristle pazarlık yapan bir siyasi zihniyete sırf 12 Eylül'le hesaplaşmak adına bile olsa destek vermesi mümkün değildir. Bizi yanıltacak sonuç görünmemiştir.

Bir zamanlar aramızda olup da bugün yollarını ayıranlar iktidarın davetkar tutumuna kalıp dünyevi nimetlerine tamah ederek siyasi bilirkişiliğe soyunmanın utancını ömür boyu yaşayacaktır. Bizim için tek kale vardır ve o da Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bu milli kaleyi korumak, savunmak ve yüceltmek için ne gerekiyorsa onu yaparız.

3 hilali hatıralarında yaşayanları, kalpleri bizimle birlikte olanları tekrar yanımıza alıp güçlü Türkiye'yi kuracağız. Milliyetçi Hareket Türkiye sevdasıyla heybetli bir şekilde varlığını kaybetmemiştir. Önümüzdeki genel seçimlerde partimizin barajın altında kalacağı temennisi siyasi falcılıkla ortaya çıkmıştır. MHP'siz hükümet arayışları MHP'siz meclis çabalarına bırakmıştır. Ismarlama anketlerle kamuoyu yönlendirilmeye çalışılmaktadır.

PKK ile AKP hükümetinin müzakere sürecine izin vermeyeceğiz. Başbakan Erdoğan'ın 'silahı bırakır masaya gelirsiniz' çağrılarına sessiz kalmayacağız, yıkıma karşı duracağız, Türkiye'ye sahip çıkacağız.Biz bu tavrımızdan dolayı mı Meclis dışında kalacağız? Türkiye'nin üniter yapısından ödün mü verelim istiyorsunuz? İmralı canisi affedilsin diye mi bizi zorluyorsunuz? Bizde mi Barzani'ye abi mi diyelim? Sizin maksadınız nedir, bizden hangi cevabı bekliyorsunuz?

Milliyetçi hareket hıyanetin karşısındadır, yolsuzluğun ve uğursuzluğun düşmanıdır. Doğal olarak Milliyetçi Hareket sırf bu yüzden Başbakanın hedefindedir ve iftiraların menzilindedir. Bu kutsal çatıyı çökertmeye kimsenin gücü de nefesi de yetmeyecektir. Biz tek başımıza da olsak sonuna kadar AKP ve onun hedeflerine hizmet edenlerle mücadele edeceğiz. Cumhuriyeti koruyacağız ve milletimizin yanında olacağız. Tek dil, tek millet, tek bayrak ilkemizden geri adım atmayacağız. Ne mutlu Türküm diyeneyi ağzımızdan düşürmeyeceğiz.

Türkiye'yi 13 Eylül'den itibaren zifiri bir dönem beklemektedir. Ülkemizin üniter bölünmesinin hukuki yapısı yeni bir evreye girmiştir. Bir başka gündem konusu da terör şebekesinin eylemsizlik kararının sürecine ilişkindir. Eylemsizliğin nereye kadar uzayacağı belli değildir. PKK terör örgütü AKP'ye taktik manevralarla varlığını kabul etmiştir. Hükümet tehdit karşısında adeta sinmiştir. PKK'yla yürütülen dolaylı görüşmelerde verilen her tavizin içine girilen teslimiyetçi türbülansın sonuçları ağır olacaktır.

AKP kendi eliyle İmralı'da siyasi karargah kurulmasına harç vermiştir. Terör örgütü ve kadrolardaki şımarma öyle bir noktaya ulaşmıştır ki, Kandil ile İmralı arasına telefon hattı bağlanması gündeme gelmiştir. Mümkündür ki Söğütözü'ne de bir hat açılması gündeme gelecektir. AKP'nin niyet ve hedefi yıkım politikasını uygulamasından ibarettir. İşin ilginç tarafına bakın ki ileri demokrasi vaatleriyle maskelenen ortamda sayın Cumhurbaşkanı demokratikleşme alanında daha çok işler olacağını söyleyerek Başbakanla ters düşmüştür.

AKP yeni bir anayasa değişikliği sürecinin kurdelesini siyasi bölücülerle kapalı kapılar arasında kesmiştir. Meclis odalarında hükümet üyelerinin ellerine tutuşturulmuştur. Gelişmeler bizim ne kadar haklı olduğumuzu tüm berraklığıyla ortaya çıkarmıştır. İçişleri Bakanının peşmerge liderine yüz sürmesi, okyanus ötesine yapılan ziyaretler, AKP'nin gizli gündemini gün ışığına çıkarmaya başlamıştır.

tavsiye
 // halil
bence daga çıksın bahçeli ONUN kandırca insanlar orda sen BDP BAŞINA GEÇMELİSİN KURT MİLLİYETCİLİ SANA İHTİYACI VAR UYUMA TURK VE KÜRT KİMİN PEŞİNDEN KOŞTUNA DİKKAT ET...
05 Ekim 2010 18:03
GÜLÜMSE
 // FATMA
SAYIN BAHÇELİ GÜLÜMSEYİN!.....
05 Ekim 2010 15:34
SİNİRİNDEN OLECEK YAKINDA
 // FATMA
Y A BU KDAR SİNİRLENME MHP BASKANIM.. YANİİ YAKINDA SİNİRDEN VE UZUNTUDEN KALP KRİZİ GECİRME RİSKİN COK YUKSEK.. OLA Kİ BİRAZCIK SIRITSAN VE GULERYUZLU OLSAN BELKİ OYUN ARTAR.....
05 Ekim 2010 15:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler