YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP de ordu da benden rahatsızdı
Ergenekon soruşturmasından alınan Savcı Öz, çevresine aslında terfi etmediğini söyledi: AKP seçim öncesi korkmuş olabilir. Ordu da zaten benden rahatsızdı
AKP de ordu da benden rahatsızdı
13 Nisan 2011 / 10:50 Güncelleme: 13 Nisan 2011 / 10:51

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nden Sultanahmet’teki odasına taşınan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün yeni ofisi, çeşit çeşit çiçeklerle adeta bir bahçeye dönüştü.

Türkiye’deki derin devlet yapılanmasına, askerinden, emniyet, medya, yargı, siyasetçisine kadar kimsenin dokunmaya cesaret edemediği kişilere dokunan Savcı Öz’e, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili olmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanından teşekkür mektupları yağıyor. Yeni görev yerinde tebrik ziyaretlerini kabul eden Öz’ü eski çalışma arkadaşlarının yanı sıra Ergenekon soruşturmasına bakmakla görevlendirilen savcılar da ziyaret etti. Görüşme esnasında yeni savcılar Ergenekon operasyonu ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Edinilen bilgilere göre Öz, şimdiki görev yeri ile ilgili “Binlerce dosya içinde oksijensiz kalmıştım. Artık nefes alabiliyorum. O dönemlerde Ergenekon dışında da farklı dosyalara bakıyordum. Ergenekon sürecindeki yoğunluktan unutkanlık da başlamıştı. Yoğunluktan yapmak istediklerimi de ertelemiştim. Şimdi ertelediklerimi yapmaya başlayacağım. Daha rahatım. Yaşadığımı anladım” dedi.

HÜKÜMET OY KAYBINI GÖZE ALAMADI

Dört yıldır Ergenekon soruşturmasını yürüten Öz, geçen ay HSYK kararnamesi ile özel yetkileri elinden alınarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne getirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler