YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP, CHP, DSP, DP, MHP ve SP Sivas teşkilatı yöneticileri tek yürek oldu
AKP, CHP, DSP, DP, MHP ve SP Sivas teşkilatı yöneticileri tek yürek oldu
AKP, CHP, DSP, DP, MHP ve SP Sivas teşkilatı yöneticileri tek yürek oldu
27 Mart 2009 / 12:52 Güncelleme: 27 Mart 2009 / 00:00

Sivas'ta siyasi partiler, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin düşmesi nedeniyle seçim çalışmalarını durdurduklarını açıkladı. Seçime 2 gün kala, kentte seçim adına yaprak kıpırdamıyor.


Sivas Belediyesi Kültür Merkezi'nde dün bir araya gelen AKP, CHP, DSP, DP, MHP ve SP Sivas teşkilatı yöneticileri, ortak bir basın açıklaması yapmıştı.


Partilerin il başkanlarının imzalarının bulunduğu basın açıklamasını CHP İl Başkanı Bülent Renda Deniz okudu. Seçim çalışmaları sırasında içinde BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu ile BBP İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, Belediye Meclis Üyesi Adayı Murat Çetinkaya ve İhlas Haber Ajansı Muhabiri İsmail Güneş'in bulunduğu helikopter kazasından dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdi. Yazıcıoğlu için 'Şehrimizin yetiştirdiği değerli siyaset adamı' diye bahseden Rende, üzüntülü olay nedeniyle seçim çalışmalarını durdurduklarını açıkladı.


Bu açıklamanın ardından başkan adayları, esnaf ve vatandaş ziyaretlerini durdurdu. Seçim arabaları, müzikli propagandaları kesti. Şu anda herkes, Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin sağlık durumlarıyla ilgili güzel bir haber bekliyor.


Bu arada BBP Sivas İl Teşkilatı önündeki meraklı bekleyiş de devam ediyor. Parti binası önünde toplanan çok sayıda vatandaş, zaman zaman gergin anlar yaşıyor. Vakit geçtikçe umutlar da tükeniyor. ZAMAN


İLGİLİ HABERLER İÇİN TIKLAYIN


Yazıcıoğlu'nun kaleminden, sesinden Üşüyorum''3 kişiden vücud ısısı alınıyor'' iddiası umut olduBBP kendi belirlediği koordinatlarıyla ARIYOR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler