YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akman'a kooperatifte dolandırıcılık ve iflası sürü
Akman'a kooperatifte dolandırıcılık ve iflası sürü
Akman'a kooperatifte dolandırıcılık ve iflası sürü
17 Eylül 2008 / 21:16 Güncelleme: 18 Eylül 2008 / 00:00

Alman adliyesi ve basını Zahid Akman ve Akman üzerinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında suçlamalarını sürdürüyor. Deniz Feneri davası iddianamesinde adı geçen RTÜK Başkanı Zahid Akman hakkında, Frankfurt Savcılığı başka bir suçtan şüpheli olduğu gerekçesiyle soruşturma başlattı.


Frankfurt Savcılığı RTÜK Başkanı Akman hakkında dolandırıcılık ve iflası sürüncemede bırakmak şüphesiyle başlattığı soruşturma, Der Spiegel Dergisi’nin 'Spiegel Online' adlı internet sayfasında, "Türk medyasının en yüksek kademesindeki denetçi, Alman makamların hedefinde" başlığıyla duyuruldu.


AKMAN ÜZERİNDEN ERDOĞAN SUÇLANIYOR


RTÜK Başkanı Zahid Akman’ın 2003 Ağustos - 2006 Temmuz ayları arasında Offenbacher & Frankfurter Wohnungsbaugenossenschaft eG (Offenbach ve Frankfurt Konut İnşaat Kooperatifi) yönetim kurulu üyesi olduğunun Frankfurt Mahkemesi kayıtlarında geçtiğini yazan 'Spiegel Online', kooperatifin binlerce Türk yatırımcıyı dolandırdığını ileri sürdü. Kanal 7’de 'Paranız ikiye katlanıncaya kadar keyfinize bakın, bekleyin' spotlarıyla para toplayan kooperatifin 2007 yılı Ekim ayında iflasını verdiğini hatırlatan 'Spiegel Online', Akman’ı, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın RTÜK Başkanlığı’na getirdiğini duyurdu. 


AKMAN DAHİL 18 KİŞİYE SORUŞTURMA AÇILDI


Habere göre, Zahid Akman’ın yanı sıra 17 kişi hakkında daha soruşturma başlatıldı. Frankfurt Savcılık Sözcüsü Doris Möller-Scheu da,  Akman hakkında soruşturmanın yapıldığını doğruladı. Sözcü Möller-Scheu açıklamasında Akman’ın diğer 17 kişi gibi kooperatifte dolandırıcılık ve iflası sürüncemede bırakmak suçlamalarıyla soruşturulduğunu kaydetti.


AKMAN'IN AVUKATI İDDİALARI YALANLADI


Haberde, Zahid Akman’ın avukatı tarafından gönderilen açıklamada, iddiaların asılsız ve kanundışı olduğunun belirtildiği vurgulanarak, "Avukattan gönderilen açıklamaya göre, Akman 2004 yılında söz konusu kooperatife fahri üyeydi ve kendisi hiçbir toplantıya katılmadı" denildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler