YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akın İpek'in Londra'da 5 lüks daire satın aldığı ortaya çıktı
Paralel Yapı'nın finansörü olduğu iddiasıyla 18 şirketine kayyum atanan Akın İpek'in, soruşturma açıldıktan 6 ay sonra Londra'da 30 milyon dolara 5 lüks daire aldığı ortaya çıktı.
Akın İpek'in Londra'da 5 lüks daire satın aldığı ortaya çıktı
21 Ocak 2016 / 09:01 Güncelleme: 21 Ocak 2016 / 09:06

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) finansman sağladığı iddiasıyla 18 şirketine kayyum atanan Akın İpek'in, Koza Altın AŞ üzerinden, İngiltere'nin başkenti Londra'da 30 milyon dolar değerinde 5 lüks daire aldığı ortaya çıktı.

İpek'in daireleri, hakkında soruşturma başlatılmasından 6 ay sonra alarak yurtdışına kaçmanın alt yapısını kurduğu belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ'nün en büyük finansörü olan Akın İpek'in kayyum atanan şirketleriyle ilgili önemli bir ayrıntıya ulaşıldı. FETÖ'ye finans sağladığı gerekçesiyle Akın İpek'in 18 şirketine 26 Ekim 2015'te kayyum atanmasına karar verilmişti.

Kayyum heyeti, Koza-İpek Holding üzerine kayıtlı bütün taşınmazları tespit etmişti. Bunlar arasında İpek'in Ankara-İncek'te örgüt lideri Fetullah Gülen için yaptırdığı ultra-lüks malikane ile ailenin oturduğu villa da bulunuyordu. Holding taşınmazları için "emsal kira" tespiti çalışmalarını sürdüren kayyum heyeti, Londra'da da Koza Altın AŞ üzerine kayıtlı 5 lüks daire olduğunu ortaya çıkardı. 

AİLESİNİ DE GÖTÜRME PLANI 

Yaklaşık 30 milyon dolar değerinde olan söz konusu dairelerin Akın İpek hakkında başlatılan soruşturmadan 6 ay sonra alındığı belirlendi. "Terör örgütü yöneticiliği" suçundan hakkında gözaltı kararı çıkarılan ve operasyondan 2 gün önce İngiltere'ye firar eden Akın İpek'in, haklarında gözaltı kararı çıkma ihtimaline karşı Türkiye'yi terk ederek, tüm ailesini bu ülkeye taşımak için böyle bir işlem yaptığı değerlendirildi. 

KİRAYA VERİLECEK 

Kayyum heyeti ise Londra'daki lüks dairelerle ilgili 'emsal kira' çalışması için düğmeye bastı. Emsal kira tespiti yapıldıktan sonra daireler holdinge ait olduğu için Akın İpek ve ailesinden kira talep edilecek. Eğer İpek ailesi belirlenen kirayı ödemeyi kabul ederse, lüks daireler aileye kiralanacak.

Ödemezlerse dairelere başka kiracı aranacak. Holding üzerine kayıtlı olan Gülen için hazırlanan malikane ile İpek ailesinin ikamet ettiği villanın yanı sıra Çankaya'da 1 rezidans ile 2 lüks daire ve İstanbul'daki lüks bir yalının da kiralıklar listesinde olduğu öğrenildi.

 

SABAH

galaktik imam ın fedaileri
 // zülfikar
o malum şahıs yurt dışına gideceğinde (fotoğraftaki değil): "hocam gitme hocam, Allah aşkına gitme oooooaaaaa (ağlaşmalar), biz ne yaparız sensiz" o ağlaşanlar; ortama gaz verenler,yapmacık olanlar ve safderunlar ne derse de, alın buyrun hocanızı. galaksi imamı mıymış. ne lan bu! ...
21 Ocak 2016 Perşembe 16:17
 // Koray
Kılavuzu karga olanın demiş atalar...
21 Ocak 2016 10:37
BİRAZ DA İNGİLİZLERİ DOLANDIRSINLAR
 // ANGARALI
HİMMET KURBAN BURS AFRİKADAKİ TÜRKÇE OKUYAN BEBELERE DİYE BAKALIM KANACAKMI İNGİLİZLER...

EYY ULU AZİZ NESİN YATTIGIN YERDERAHAT UYU...!!!...
21 Ocak 2016 Perşembe 10:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler