YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Akil İnsanlar'dan BDP'ye ziyaret
'Akil İnsanlar'dan BDP'ye ziyaret
12 Nisan 2013 13:47
Yılmaz Erdoğan'ın da bulunduğu 'akil heyet' BDP'yi ziyaret ettiGüneydoğu Akil İnsanlar Heyeti, Barış ve Demokrasi Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı'nı ziyaret etti

Akil İnsanlar Grubu'nun Güneydoğu Anadolu Bölgesi heyeti, Diyarbakır'daki temaslarını sürdürüyor.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen, Mazlum Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, avukat Kezban Hatemi, eski milletvekili Mehmet Emin Ekmen, gazeteci Etyen Mahçupyan, Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem, yazar Murat Belge ve Yılmaz Erdoğan'dan oluşan heyete, Yılmaz Ensaroğlu başkanlık yapıyor.

Heyet bugün BDP Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti. Heyet başkanı Ensaroğlu, ziyaretlerine siyasi partileri de dahil ettiklerini ve bu kapsamda BDP'yi ziyaret ettiklerini söyledi. BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt ise başlatılan barış sürecine destek verdiklerini belirterek, heyete burada da katkı sunmaya hazır olduklarını söyledi. Zümrüt, sürecin iyi yönetilmesi durumunda sorunların çözülebileceğine inandığını kaydetti. Bu sırada heyet başkanı heyette bulunanları BDP'lilere tanıttı. Heyet başkanı Ensaroğlu, kendilerine yeni dahil olan sanatçı Yılmaz Erdoğan'ı akil insan olarak tanıtınca ünlü sanatçı gülerek ' Estağfurullah' cevabını verdi.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler