YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akil İnsanlar Sinop'ta
Akil İnsanlar Sinop'ta
22 Nisan 2013 21:35
Çözüm sürecine katkı sağlamaları amacıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla kurulan ’Akil İnsanlar'ın Karadeniz Heyeti’ Samsun'da gerçekleştirdiği çalışma ardından Sinop'a geldi.

Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Üyesi, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise Sinop'ta ilk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti. Palandöken, Birlik Başkanı Mehmet Yüksel, Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gürsel Öz, Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Fevzi Tütüncü, Erfelek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vecdi Sönmez ile meslek odalarının başkan ve yönetimleri tarafından karşılandı.
 
Başkan Mehmet Yüksel'in makamında meslek odalarının temsilcileri ile bir araya gelen Bendevi Palandöken, Sinoplularla çözüme ilişkin konuşacaklarını söyledi. Palandöken, "Biliyorsunuz buraya Türkiye'de ki çözüm süreci ile ilgili geldik. Çözüm sürecinin amaçlarından birisi de halkımızın, STK'ların fikrini almak. Bölgemizin akil insanları ile birlikte esnafımızı ziyaret edeceğiz. Sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile görüşeceğiz. Buradaki görüşmelerimiz ardından hazırlayacağımız raporu hükümete sunarken, buranın düşüncelerini aktarmış olacağız. Sinop'ta bu raporun içerisinde yer alacak" dedi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler