YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akil İnsanlar gün yüzüne çıkıyor
Başbakan Erdoğan çözüm sürecinde önemli rol alacak "akil insanları" tespit ettiklerini açıklayarak, "Bu heyetle Perşembe akşamı bir araya gelerek, istişarelerimizi yapacağız'' dedi.
Akil İnsanlar gün yüzüne çıkıyor
02 Nisan 2013 / 14:02 Güncelleme: 02 Nisan 2013 / 14:24

TBMM'deki AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çözüm sürecinde rol alacak olan akil insanlarla ilgili açıklamada bulundu.

Erdoğan, çözüm sürecinin önemli bir aşaması olarak süreci takip edecek ve sürece yönelik toplumsal desteği perçinleyecek bir heyeti, kamuoyunda yaygın kullanılan adlandırmayla ''akil insanları'' tespit ettiklerini bildirdi.

Bir havuz oluşturduklarını ve bu havuz içinde bugün çalışmalarını yapacaklarını ifade eden Erdoğan, 7 ayrı coğrafi bölgeye göre bir planlama yapıp kısa süre zarfında da bu heyettekilerin isimlerini kamuoyuna duyuracaklarını söyledi.

Erdoğan, heyetle büyük ihtimalle Perşembe akşamı bir araya gelerek istişare edeceklerini belirterek, "Hem biz bu heyetteki akil insanların görüş ve önerilerini dinleyecek, onlarla istişarede bulunacağız hem de onlar bölgelerimizde bir kısım etkinlikler gerçekleştirerek halkımızla, kanaat önderleriyle bir araya gelecekler" şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler