YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akil İnsanlar: "Bu diziler yayından kaldırılsın!"
Güneydoğu Akiller Heyeti’nin raporunda Kürt kimliğinin tanınması talep edilirken bazı TV dizilerinin de kaldırılması yer aldı.
Akil İnsanlar: "Bu diziler yayından kaldırılsın!"
28 Haziran 2013 / 12:35 Güncelleme: 28 Haziran 2013 / 12:47

AKİL İnsanlar Güneydoğu Heyeti’nin önceki gün Başbakan Erdoğan’a sunulan raporunda sürece toplumsal desteğin yüzde yüze yakın olduğu belirtilerek talepler bölümünde çocuk evlilikler için tedbir alınması, Şefkat Tepe, Kurtlar Vadisi gibi dizilerin kaldırılması, araç plakalarındaki il hanesinin kaldırılarak Batı’ya rahat seyahat gibi maddelerin yer alması dikkat çekti.

Kürtlere statü tanınsın

Raporda “devlet içinde çözüm taraftarı olan Turgut Özal, Adnan Kahveci, Org. Eşref Bitlis, Tuğeneral Bahtiyar Aydın tasfiye edildi” ifadesi yer aldı.

Güneydoğu’da herkesin barış sürecinden yana olduğu ve desteklediği belirtilen raporda “Kürtler ülkenin batısında yaşayan ayrılma ve bölünme tartışmalarını yadırgamaktadır. Toplantılarımızda konuşulmayan tek şey bayrak, sınır, bölünme ve benzeri konular oldu” dendi. Raporun talepler kısmında şu ifadeler yer aldı:

Anadilde eğitim hakkının anayasal güvenceye kavuşturulması, Anayasal vatandaşlık anlayışının benimsenmesi, Kürtlere statü tanınması, Kürtçede kullanılan ve yasak olan harflerin kullanımının serbest bırakılması, Koruculuğun kaldırılması; Yerleşim yerlerinin eski adlarının iadesi, Genel bir siyasi af çıkarılması, Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması, Andımız metninin kaldırılması, “Ne Mutlu Türküm diyene” ve benzeri yazıların silinmesi, Şefkat Tepe, Sakarya Fırat, Kurtlar Vadisi ve Tek Türkiye benzeri TV dizilerinin yayından kaldırılması.

 

Star

vay be
 // kuyubarak
Oldu canım ; İsterseniz okullara aponun resmini asalım bayrağımızın yanına pkk bayrağını asalım pkk ile ortak askerlik yapalım siz bizimle dalgamı geçiyorsunuz pkk dediğin ermeni orjinli bir örgüttür israilden almanyadan irandan suriyeden büyük ölçüde destek almaktadır ne yani huzurumuz olacak diye istediklerinimi yapacağız arkadaş kimse kusura bakmasın başımız öne eğileceğine kanımız toprağa düşsün ben buna inanır bunu derim omuzu üzerinde her baş taşıyan düşünsün baki olan Allah (c.c) tır...
28 Haziran 2013 Cuma 16:50
şaşkın adamlar!
 // AKN
bu şaşkın adamlar iyice zıvanadan çıkardı bu milleti inadına böle diziler çekilmeli.yakında şöyle derlerse hiç şaşırmayın apo çok büyük bir vatanseverdi ona uygun onu onure eden diziler çekilsin talebi ile de gelirlerse hiç şaşırmam.ama müslüman türk evladı yemez bunları.ama suç bu akil adamlarda değil bu projeyi başlatan ak partili beşir atalaydır.bu sundukları raporu zaten pkk denen soysuzlar örgütü yaklaşık 30 yıldır söylüyor artık akillerde pkk nın sözcüsü oldu ak parti eliyle....
28 Haziran 2013 Cuma 14:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler