YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akil İnsanlar Bolu'da
Akil İnsanlar Bolu'da
16 Nisan 2013 08:23
Akil İnsanlar Karadeniz Bölgesi Heyeti Yusuf Şevki Hakyemez, sekreter Fatma Benli ve üye Bendevi Palandöken, Bolu'daki Yumrukaya Spor Kulübü Derneği Lokali'nde köylülerle bir araya geldi.

Çözüm süreci ve Akil İnsanların rolü hakkında vatandaşlara bilgi veren heyet, köylülerin de görüşlerini aldı. Daha sonra heyet, Bolu Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sami Yıldız'ı evinde ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından açıklama yapan Hakyemez, Bolu'da bir müzakere toplantısı yaptıklarını kaydetti. Toplantıda vatandaşları dinlediklerini ve onların endişelerini not aldıklarını belirten Hakyemez, ''Gerçekten yapıcı bir toplantıydı. Bolulular sürece yönelik desteklerini belirttiler. Fakat haklı olarak bazı konulardaki endişelerini dile getirdiler. Bu endişelerin bir kısmı yersizdi. Onunla ilgili açıklamalarda bulunduk. Sürecin daha sağlıklı şekilde devam etmesi açısından, raporumuzda bunları belirteceğiz. Bolu umduğumuz gibi sürece destek veriyor. Karadeniz'in mütevazi bir ili olarak süreçten Türkiye'nin kazanacağına dair kanaatini de açıkça ifade ediyor'' dedi.


CİHAN

Etiketler:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler