YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akif Beki görevinden ayrıldı
Akif Beki görevinden ayrıldı
Akif Beki görevinden ayrıldı
06 Ocak 2009 / 11:30 Güncelleme: 06 Ocak 2009 / 00:00

Başbakan Erdoğan'ın danışmanı ve Başbakanlık Basın Sözcüsü Akif Beki sürpriz bir kararla görevinden ayrıldı.


Akif Beki'ye yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre, Beki 3,5 yıldır sürdürdüğü görevininden ayrılarak mesleğe dönmek istediğini Başbakan Erdoğan'a bildirdi. Başbakan'ın anlayışla karşıladığı bu durum sonrası Beki, bugün görevinden ayrıldı.


Akif Beki'nin mesleğe nerede ve nasıl döneceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.


BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN "AKİF BEKİ" AÇIKLAMASI


Başbakan Recep Tayyip Meclis'te Grup Toplantısı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Akif Beki'nin görevinden kendi isteği ile ayrıldığını söyledi. Erdoğan, "Bu ne istifa ne de görev değişikliği. Akif Beki kendi isteğiyle görevinden ayrıldı" dedi.


SABAH'IN BAŞINA MI GEÇECEKAkif Beki'nin görevden alınması ile başkent kulislerinde ve medya plazaların koridorlarında yeni bir dedikodu dolaşmaya başladı. İddialara göre, Akif Beki bir süre önce istifa eden Ergun Babahan'ın yerine Sabah'ın genel yayın yönetmenliği görevine getirilecek.


Akif Beki, 'görev değişikliği' ile ilgili sorulara "Görevimden karşılıklı anlayışla ayrıldım, gazeteciliğe dönmek istiyorum” diyerek cevap verdi. Beki'nin cevabı, Sabah'ın genel yayın yönetmenliğine göz kırpması olarak yorumlanıyor.


Sabah gazetesinde bu görevi şu anda Mehmet Barlas geçici olarak yürütüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler