YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan: Sabotaj girişimleri olabilir
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, katıldığı televizyon programında gündemi değerlendirdi. Akdoğan, Çözüm Süreci'yle ilgili sabotaj girişimleri olabileceğini ifade etti.
Akdoğan: Sabotaj girişimleri olabilir
13 Ocak 2015 / 02:50 Güncelleme: 13 Ocak 2015 / 08:07

Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Silah bırakmadan önceki adım silah bırakma fikriyatının gelişmesi ve  kabullenilmesidir. Bu anlayış Kobani'de ciddi bir sarsıntı geçirdi. Türbülansa rağmen köprülerin atılmamış olması kazanım" dedi.

Akdoğan, "Bu tür olaylarda takvim vermek doğru değil. Daha kararlı şekilde yol yüründüğünü hissediyorum" diye konuştu. Akdoğan, ayrıca sabotaj girişimleri olabileceğini ifade etti.

Akdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- Türkiye ikircikli bir pozisyon üretti" iddiaları yanlıştır. Her hafta, her ay İslam dünyasın kurbanlar veriliyor.

- Bu işin mağduru öncelikle Türkiye'dir, tehdit ortaktır. Bu olayları lanetliyoruz ve "ortak mücadele verilmeli" diyoruz. İslam ülkelerinde yaşandığında da aynı şekilde kınanmalı.  AK Parti teröre başvuran anlayışın tam karşısında durur.

- Terör silahının namlusunun kime döneceği belli olmaz. İslam dünyası dini etiketli örgüt saldırılarını eleştirmeli.

Çözüm süreci

Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akdoğan, "Silah bırakmadan önceki adım silah bırakma fikriyatının gelişmesi ve  kabullenilmesidir. Bu anlayış Kobani'de ciddi bir sarsıntı geçirdi. Türbülansa rağmen köprülerin atılmamış olması kazanım" dedi.
Akdoğan, "Bu tür olaylarda takvim vermek doğru değil. Daha kararlı şekilde yol yüründüğünü hissediyorum" diye konuştu.

Akdoğan, ayrıca sabotaj girişimleri olabileceğini ifade etti.

"Silah bırakmadan önceki adım..."

Kandil silahlı mücadeleyle neticeye ulaşma yanılgısına kapıldı.  Silah bırakmadan önceki adım silah bırakma fikriyatının gelişmesi ve  kabullenilmesidir. Bu anlayış Kobani'de ciddi bir sarsıntı geçirdi. Türbülansa rağmen köprülerin atılmamış olması kazanım.

Bu tür olaylarda takvim vermek doğru değil. Daha kararlı şekilde yol yüründüğünü hissediyorum.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler