YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan: PYD'ye gelen tepkiler üzerine saldırıyı TAK üstlendi
Yalçın Akdoğan, Ankara'daki hain saldırıyla ilgili terör örgütü TAK'ın açıklamalarını değerlendirdi. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin PYD bağlantılı olduğunu söyleyen Akdoğan, saldırıyı tepkiler üzerine TAK'ın üstlendiğini söyledi.
Akdoğan: PYD'ye gelen tepkiler üzerine saldırıyı TAK üstlendi
20 Şubat 2016 / 09:59 Güncelleme: 20 Şubat 2016 / 10:10

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, NTV'de gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Ankara'daki saldırıyla ilgili adli idari soruşturmanın devam ettiğini hatırlatan Başbakan Yardımcısı Akdoğan, ''Canlı bombanın kimliği tespit edildi, PYD ile irtibatlı bir kişidir. PKK eşittir PYD. İlgili bakanlarımız ortaya çıktıkça da gerekli açıklamayı yaparlar'' değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan saldırıyı TAK'ın üstlenmesiyle ilgili de şöyle konuştu;

"Bölgede bir takım terör örgütleri var. Terör iç siyaseti dizayn etmek için de kullanılır. Rusya DAEŞ ile mücadele ediliyor deniliyor. Var mı böyle bir şey yok. PYD açıkça rejim de itiraf etti biz işbirliği içindeyiz diye. PYD rejimin işbirlikçisi bir yapıdır. Türkiye'yi zora sokmak için bir göç dalgası meydana getirildiğini geçen hafta gördük.

Önce size hesap sorulmalı siz sivilleri katletmişsiniz. BM de gel bakalım bana hesap ver sivilleri nasıl katledersin diyeceğine onlar şikayet ediyorlar Türkiye buraya top atışı yapıyor diye. Cenevre görüşmelerinin başlayacağını düşünmüyorum. Türkiye'yi zor durumda bırakmaya çalışıyorlar. Terör örgütlerine silah göndereceksiniz bize de taziye mesajı göndereceksiniz bu iki yüzlülüktür. Artık bu iki yüzlülüğe son vermek lazım.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler