YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdoğan açıkladı: O mezarlarda ne var?
Akdoğan açıkladı: O mezarlarda ne var?
03 Ekim 2015 14:50
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, PKK'nın sözde şehitliklerine operasyon yapılmasına ilişkin, "Operasyon yapılan yerler mezarlık görünümü altında örgüt yuvalarıdır" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, PKK'nın sözde şehitliklerine operasyon yapılmasına ilişkin iddialara yanıt verdi. 

Operasyon yapılan yerlerin mezarlık görünümü altında örgüt yuvaları olduğunu belirten Akdoğan, şunları kaydetti:

"Buralarda mezar falan yok, eli silahlı teröristler var. Ağır silahların mezarlıkta ne işi var. Halkın çağrılıp tehdit edildiği, haraç alındığı, işkence edildiği yerlerdir buralar. Yapılan operasyonlarda eli silahlı teröristler ve hava unsurlarımıza karşı kullanılacak ağır silahlar bulunmuştur. Terörizm merkezi haline gelen sözde mezarlıkların ortadan kaldırılması ve buraları inşa edenlerin yargıya hesap vermesi kaçınılmazdır." 

Belediye imkanlarıyla buraları yapanların da adaletten ve hesaptan kaçamayacaklarına işaret eden Akdoğan, şöyle devam etti:

"Kürt'ün canlısını istismar eden terör örgütü, ölüsünü de istismar etme aymazlığı içindedir. Kürt kardeşlerimiz bu istismardan rahatsızdır ve onları örgütün baskısından kurtarmak bizim ahlaki görevimizdir. En büyük kutsallardan olan hayatı ve mübarek Kurban Bayramını hiçe sayan örgüt, milletimizin mukaddesatına savaş açmıştır."

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, paralel otorite ve alternatif yapı tesis etmeye yönelik bu tür illegal yerlere operasyonların sürmesinin kaçınılmaz olduğunu da bildirdi.

 

AA

AYI DERİSİNDEN POST BİZİM KÜRTTEN DOST OLMAZ
 // YEŞİL!!!
SURİYEDEKİ KÜRTLER ORADA GÖRDÜKLERİ SIRF KÜRT OLDUKLARI İÇİN GÖRDÜKLERİ ZULMÜ ESEDİN ZULMÜNÜ BURADAKİ KÜRT KARDEŞLERİNE ANLATSINLAR ANLATSINLAR HİÇBİRİSİNİN NUFUS KAYDININ OLMADIGINI , FAKAT BİZİM KÜRTLER O KADAR ŞIMARIK VE CAHİL VE KANDIRILMAYA ÇOK MÜSAİT OLDUKLARI İÇİN TERÖRE ,ALMAN ,FRANSIZ ,İRAN ,IRAK VS ANLAYACAGINIZ TC YE DÜŞMAN NE KADAR GÜÇ VARSA HEPSİNE İNANIYORLARDA TÜRK DEVLETİNE İNANMIYORLAR 7 HAZİRAN BUNUN İSPATI İDDALARIMIN İNANCIMIN İSPATI OLMUŞTUR...KARDEŞ DİNDAŞ FALAN DEGİLİZ......
03 Ekim 2015 Cumartesi 16:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler