YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdeniz'de 5.4 şiddetinde deprem
Akdeniz'de saat 08.06'da meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem Antalya'nın bazı ilçelerinde de hissedildi.
Akdeniz'de 5.4 şiddetinde deprem
22 Aralık 2009 / 08:41 Güncelleme: 22 Aralık 2009 / 12:10

Akdeniz'de saat 08.06'da meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem Antalya'nın bazı ilçelerinde de hissedildi. Edinilen bilgiye göre, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş ve Manavgat ilçeleri depremin etkisiyle sarsıldı.

DEPREM PANİĞE NEDEN OLDU

Akdeniz'de saat 08.06'da 5,4 büyüklüğünde meydana gelen deprem Antalya'nın Alanya ilçesinde de hissedildi. Otellerde kalan yabancı turistlerden bazıları daha büyük şiddetli bir deprem yaşanmasından endişelenerek cadde ve sokaklara çıktı. Yaklaşık 10 saniye süren depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, sabah saatlerinde meydana gelen depremde kısa süreli bir sarsıntı yaşandığını söyledi. Alınan bilgiye göre can ve mal kaybı yaşanmadığını belirten Sipahioğlu, "Deprem sabah erken saatlerde yaşandığı için herhangi bir panik yaşanmadı." dedi.

Vatandaşların çoğu ise depremi hissederek uyandıklarını söylediler. Çarşı esnafı, depremi hissettikleri anda işyerlerinden dışarıya çıktıklarını, sarsıntı geçtikten sonra yeniden işlerinin başına geçtiklerini söylediler.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler