YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdağ'dan ilk açıklama...
Sağlık Bakanı Recep Akdağ Van'daki 2. deprem sonrası açıklama yaptı...
Akdağ'dan ilk açıklama...
10 Kasım 2011 / 07:35 Güncelleme: 10 Kasım 2011 / 07:36

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından mümkün olduğu kadar hastaları çevre illere naklettiklerini bildirdi.

Van'a gelen Recep Akdağ, enkazdan yaralı olarak çıkarılan ve kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti. İpekyolu Devlet Hastanesi'ndeki yaralılarla görüşen ve sağlık durumlarıyla ilgili hastane yetkililerinden bilgi alan Akdağ, daha sonra hastane binasını gezdi.

Çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Akdağ, çevre illerden ilk anda 50'ye yakın ambulans ve 250'ye yakın sağlık personelinin yola çıktığını söyledi.
 Akdağ, araç ve personelin önemli bir bölümünün Van'a ulaştığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Mümkün olduğu kadar hastalarımızı çevre illere naklediyoruz. Arkadaşlar da canla başla çalışıyorlar. Sağlık açısından bir sorun yok. Tabi hastanelerimizin durumlarını, biraz da gündüz gözüyle mühendisler inceleyecek. Özellikle Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesini incelettik. Onların ilk değerlendirmelerinde, hastanenin statiğinde, yapısal durumunda herhangi bir arıza yok. Ufak tefek tavan panelleriyle ilgili tamiratlar gerekiyor ve süratle yapacağız. Muhtemelen bu hastanemiz Van'da ana hizmet hastanesi olarak daha önümüzdeki birkaç ay hizmetin yükünü taşıyacak. Ama söylediğim gibi daha problemli vakalar, nakledilmesi gereken vakalar için de çok geniş bir nakletme kabiliyetimiz var. Hava ve kara ambulanslarıyla, silahlı kuvvetler de helikopterleriyle bu hususta çok yardımcı oluyor. Yine bölgede çalışan arkadaşları gerçekten takdir etmek lazım. İnsan sevgisiyle, gece gündüz burada çalışan arkadaşlarımın hepsini alınlarından öpüyorum.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler