YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akdağ: 1 ay içerisinde 3 eğitim hastanesinin devrini gerçekleştireceğiz
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, mevcut 3 eğitim hastanesinin 1 ay içerisinde devir işlemlerinin gerçekleştirileceğini açıkladı
Akdağ: 1 ay içerisinde 3 eğitim hastanesinin devrini gerçekleştireceğiz
03 Ağustos 2016 / 07:16 Güncelleme: 03 Ağustos 2016 / 11:30

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın moderatörlüğünü yaptığı 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı'na devredilme sürecinin 1 ay içerisinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Akdağ konuyla ilgili "OHAL kanununa göre biz kararnameler yapıyoruz. Bunların birinde silahlı kuvvetlere ait sağlık kuruluşların Sağlık Bakanlığı'na devredileceği hükmünü koyduk. Temel hükümleri de koyduk. Detaylarla ilgili bazı hususları da Bakanlar Kurulu'nun kararlaştıracağını söyledik. 

3 Eğitim hastanesi var silahlı kuvvetlerin. Biri GATA, diğeri Haydarpaşa ve sonuncusu. 

Toplamda 5600 yatak var 11 bin personel çalışıyor. Biz bunları devir aldık. 1 ay içinde devri gerçekleştireceğiz. 

Kıta hekimlikleri var ya da bazı gemi hekimlikleri. Konunun bu tarafını Milli Savunma Bakanlığı'yla görüşüyoruz. Sadece askeri hekim kalabilir, kesin değil bu. Ama diğer hastaneler açısından askeri hekimlik sona eriyor. Biz bunların hepsini vatandaşımızın hizmetine sunacağız. O arada bu hastanelerimizde şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve silahlı kuvvetler mensuplarına da öncelikli olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. 

Buralarda çalışan personelin özlük haklarını muhafaza ediyoruz. Kazançları açısından da bugünkü kazançlarını en alt sınırda muhafaza ediyoruz, onları ödeyeceğiz. Kalan hakları da ödeyeceğiz, kesinlikle hak kaybı olmayacak. 

Bu sağlık kuruluşlarından FETÖ mensubu olan birileri varsa bunları da ihraç edeceğiz" şeklinde konuştu.

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler