YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akaydın'dan vahim açıklama
CHP'li Akaydın, ülkenin bölünmez bütünlüğünün tehlikede olduğunu iddia etti
Akaydın'dan vahim açıklama
27 Aralık 2009 / 15:22 Güncelleme: 27 Aralık 2009 / 15:35

Antalya'nın Kepez ilçesinde partisinin olağan kongresine katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, ülkenin bölünme noktasına geldiğini ve tek güvenilecek kurumun Türk Silahlı Kuvvetleri olduğunu savundu.

CHP Kepez ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen kongreye katılan Akaydın, partililere kısa bir konuşma yaptı. Türkiye'nin, dönüm noktasında olduğunu söyleyen Akaydın, "Ülkenin bugün geldiği nokta övünülecek noktada değil. Hükümetin başında öyle bir başkan var ki Damat Ferit Paşa'dan farklı bir kimlik izlemiyor. Türkiye'nin tek güvencesi TSK kalmıştır. Demokrasi aşığı olarak söylemek istemezdim ama tek güvenilecek kurum TSK'dır." dedi.

AK Parti hükümetinin, sürekli TSK'yla mücadele içinde olduğunu iddia eden Akaydın, ülkenin bölünmez bütünlüğünün tehlikede olduğunu ilari sürdü. Akaydın, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bugün devrimciliğin peşinde olmamız lazımdı, ancak içinde bulunduğumuz durumdan dolayı ülke bütünlüğünü konuşuyoruz. Milliyetçiliği konuşuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bir ayrışma noktasında, bir hesaplaşma noktasında." Hükümeti eleştiren Akaydın, CHP'nin ilk genel seçimlerden birinci çıkacağını öne sürdü.

Vazife
 // Gündüz Alp
Bu adamlar neden bir türlü vazifelerine bakmazlar.
Rektörken üzerine farz olmayan şeylere karışırdı.
Eğitim ve öğretim dışında herşeye konuştu.
Laiklik gidiyordu,Cumhuriyet yıkılılıyordu,Atatürk tanınmıyordu,Türkiye Araplaşıyordu(ne demekse),falan filan...
Hepsi BOŞ çıktı.
Şimdi gene başlamış.
Vahimmiş.
Ey Başkan!vahim olan Antalya'nın durumudur.
Bu başkanında Antalya'ya birşey yapacağını sanmıyorum.
Çünkü başka şeylerle ilgileniyor.
...
27 Aralık 2009 21:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler