YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akar'dan ABD'ye sert tepki! Müsaade etmeyeceğiz
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ABD'nin YPG'yi 'operasyonel ortak' olarak desteklemesiyle ilgili açıklama yaptı. Akar, "Teröristlerin silahlandırılmasına asla müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz" dedi.
Akar'dan ABD'ye sert tepki! Müsaade etmeyeceğiz
16 Ocak 2018 / 13:02 Güncelleme: 16 Ocak 2018 / 13:28

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "PKK'nın bir uzantısı olduğu açık delillerle ispatlanmış olan terör örgütü YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi ve silahlandırılmasına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Bu hatadan en kısa sürede dönüleceğini umuyoruz." dedi.

NATO TOPLANTISINDA KONUŞTU

Orgeneral Akar, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'nın açılış oturumunda söz aldı.

ABD'NİN KOMUTANI DA ORADA

Orgeneral Akar, üye ülkelerin genelkurmay başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada, "NATO, terörizmle mücadele söz konusu olduğunda, terörist örgütler arasında ayrım yapmamalıdır." ifadesini kullandı.

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

"DEAŞ ile mücadele ne kadar önemliyse PKK/PYD/YPG, FETÖ ile mücadele de o kadar önemlidir." diyen Akar, "PKK'nın bir uzantısı olduğu açık delillerle ispatlanmış olan terör örgütü YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi ve silahlandırılmasına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Bu hatadan en kısa sürede dönüleceğini umuyoruz." diye konuştu.

Akar'ın konuşmasında Türkiye'nin beklentilerini ve terör örgütleriyle mücadelesinde kararlılığını net şekilde ortaya koyduğu bildirildi.

Etiketler: ,
 // bascavus
Sayin Genel ķurmay başkanım görevé hazırım...
16 Ocak 2018 14:18
ADAM GİBİ ADAM!
 // Ahmet Y.
Türkiye Silahlı Kuvvetleri, en nihayet ADAM GİBİ ADAM bir genel kurmay başkanına kavuştu. Onun emrinde, yaşım müsait olsaydı da bir nefer olabilseydim keşke. Zamanımızın genç neferleri bu sebeple çok şanslı. Onun emrinde ölüme ve şahadete, düğüne ve bayrama gider gibi, gitmelisiniz ey gençler! Çünkü gönülden inanıyorum ki o, gerçek bir komutan, gerçek bir Türk Askeri. Allah onun yar ve yardımcısı olsun. Amin....
16 Ocak 2018 Salı 13:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler