YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akademisyenler hakkında flaş karar!
Akademisyenler hakkında flaş karar!
22 Nisan 2016 18:02
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklu yargılanan 4 akademisyenin tahliyesine karar verdi.

Barış İçin Akademisyenler Girişimi’nin bildirisine imza attıkları için tutuklanan 4 akademisyen, ilk kez hakim karşısına çıktı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklu yargılanan 4 akademisyenin tahliyesine karar verdi.

“Bu Suça Ortak Olmayacağız” isimli bildirisine imza attıkları gerekçesiyle tutuklanan akademisyenler Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan, Doç. Dr. Kıvanç Ersoy, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya ve Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda hakim karşısına çıktı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşmaya tutuklu 4 akademisyen ile avukatları katıldı. Kimlik tespitinin ardından akademisyenler savunma yaptı.

TAHLİYELERİNE KARAR VERİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan 4 akademisyenin tahliyesine karar verildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, savcılık talebi ve sanık avukatlarının beyanlarının ardından yeniden başladığı duruşmada ara kararını açıkladı.

Heyet, tutuklu yargılanan sanıklar Muzaffer Kaya, Esra Mungan Gürsoy, Meral Camcı ve Kıvanç Ersoy'un tahliyesine hükmetti. Karar, salonda sevinçle karşılandı.

KlSA VE ÖZ SÖYLENECEK SÖZ ➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Et, kokuşmaması için tuzlanır.. Peki, tuz kokmuş ise ne yapılır?!? Tuzu kokutanlar ibret-i âlem için darAğacına asılır!!! Bunu yapamayanlar, vahh kuzum, ahh tuzum diye oturup ağlaşır!!!...
22 Nisan 2016 Cuma 19:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler