YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akademik yıl açılışı ilk kez Beştepe'de yapılacak
Akademik yıl açılışı ilk kez Beştepe'de yapılacak
17 Ekim 2016 19:12
Türk yükseköğretim tarihinde ilk kez üniversitelerin akademik yılı açılışları için, yarın Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla tören düzenlenecek

Türk yükseköğretim tarihinde ilk kez üniversitelerin akademik yılı açılışları için, yarın Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla tören yapılacak.

Yükseköğretim Kurulundan yapılan açıklamada, "2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni"nin yarın saat 11.00'de gerçekleştirileceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki törene Erdoğan'ın da katılacağı belirtilen açıklamada, bu yıl ilki yapılacak açılış töreninin, her sene ekim ayında şölen havasında düzenlenerek geleneksel hale getirilmesinin planlandığı ifade edildi.

Törende, tüm üniversitelerden rektörlerin yanı sıra belli sayıda akademisyen ve öğrencinin yer alacağı bildirilen açıklamada, bu kapsamda törene yaklaşık 2 bin kişinin katılımının beklendiği kaydedildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler