YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akademik personel alımı
Akademik personel alımı
05 Temmuz 2010 11:01
Bilecik Üniversitesi 4 profesör, 5 doçent alacak.Rektörlüğün öğretim üyesi alımına ilişkin duyurusu Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bilecik Üniversitesi Rektörlüğü çeşitli fakültelerde istihdam edilmek üzere daimi statüde 4 profesör ve 5 doçent alacak.

Bilecik Üniversitesi Rektörlüğünün öğretim üyesi alımına ilişkin duyurusu, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

Duyuruya göre Fen-Edebiyat Fakültesinin kimya (organik kimya alanında çalışmaları olmak) ve tarih (ortaçağ tarihi alanında çalışmaları olmak), mühendislik fakültesinin makine ve imalat mühendisliği (metal matrisli kompozitler ve sıvı metal-katı ara yüzey ıslatmaları alanında çalışmaları olmak), makine ve imalat mühendisliği (plazma polimer kaplamalar ve korozyon konularında çalışmaları olmak), bölümleri için 4 profesör alınacak.

DOÇENT

Öte yandan Bilecik Üniversitesi Rektörlüğü, Mühendislik Fakültesinin Elektrik-Elektronik Mühendisliği (güç sistemleri analizi ve optimizasyon alanında çalışmaları olmak), Fen-Edebiyat Fakültesinin Türk Dili ve Edebiyatı (Eski Türk Dili, Türk Dilinin Söz Varlığı ile ilgili çalışmaları olmak), Fen-Edebiyat Fakültesinin  Türk Dili ve Edebiyatı (Yeni Türk Edebiyatı, Osmanlı Türkçesinde doçentliğini almış olmak), Fen-Edebiyat Fakültesinin kimya (fizikokimya alanında metal oksit değiştirilmiş yüzeyler konusunda çalışmaları olmak), İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin iktisat (Uluslararası İktisat ve Gelişme İktisadı alanında çalışmaları olmak) bölümleri için 5 doçent alacak.

Doçent kadrolarına profesörler başvuramayacaklar.

Adaylar müracaatlarını 15 gün içinde Bilecik Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen yapacaklar.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler