YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'ye toplu katılım
AK Parti'ye toplu katılım
10 Haziran 2011 00:28
İzmir'de AK Parti'ye katılım. Aralarında Demokrat Parti eski yöneticilerinin de bulunduğu 52 kişi AK Parti'ye katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ak Parti'ye katılan 52 kişinin katılım törenine katıldı.

Balçova Termal Tesisleri'nde düzenlenen törende bir konuşma yapan Günay, Ak Parti'nin Türkiye'de siyaseti yeniden yorumlamaya çalışan, yeni bir şeyler söyleme gerekliliği üzerine kurulmuş bir sentez hareketi olduğunu söyledi.

AK Parti'nin hiçbir partinin devamı ya da hasmı olmadığını, yeni bir yorum ve halk hareketi olduğunu söyleyen Günay, muhalefet partilerinin dünyadaki değişimi okuyamayarak geleneksel muhalefet olarak kalması nedeniyle başarısız olduğunu ifade etti.

AK Parti'de herkese yer olduğunu, kimseye parti içinde misafir muamelesi yapılmadığını kaydeden Günay, ''Eski siyasetin Türkiye'yi düze çıkarmadığını gördüğümüz için yeni bir sentez içinde buluşuyoruz. Kimse ötekine misafir gözüyle bakmıyor. Bunu size temin ederim. Aramızda siyasete ilk kez Ak Parti'de başlayacak olan arkadaşlar var. Asıl güzeli, geleceği güvence altına alanı bu. Geçmiş siyasi tartışmaların dışında onlar siyaseti başkasını kötülemek değil halka hizmet olarak anlayan mutlu bir evde doğdular'' dedi.

Törende aralarında Demokrat Parti eski yöneticilerinden Serhan Menteşe, Ziya Beşe, Muammer Katmerci, Cezmi Arslan ve işadamları Erbil Süel, Mehmet Ekşioğlu, Mehmet Mütevellioğlu gibi işadamlarının da bulunduğu 52 kişi parti rozeti taktı.

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın programında yer alan Buca Forbes Caddesi'nde esnafı ziyaret programı iptal edildi.AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler