YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'ye bombalı saldırı
AK Parti seçim irtibat bürosuna ses bombalı saldırı yapıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri geniş çaplı inceleme başlattı.
AK Parti'ye bombalı saldırı
17 Nisan 2011 / 09:27 Güncelleme: 17 Nisan 2011 / 09:30

AK Parti'nin Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu'na ses bombalı saldırı yapıldı. Olay esnasında kapalı olan irtibat bürosunda ufak çaplı maddi hasar meydana geldi. Polis, geniş çaplı soruşturma başlattı.

Çırpıcı Mahallesi 1. Taşocağı Sokağı üzerinde, giriş katta bulunan AK Parti'nin seçim irtibat bürosuna dün saat 22.30 sıralarında ses bombası atıldı. Olay esnasında kapalı olan ve içerisinde kimsenin bulunmadığı büronun ve çevredeki bazı evlerin camları kırıldı. Herhangi bir yaralanma olayının yaşanmadığı olayda saldırganlar kaçmayı başardı. 

Olay sonrası çevreye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri detaylı araştırmada bulundu. 

Saldırı esnasında büronun kepenklerinin kapalı olduğunu belirten AK Parti Zeytinburnu 1. Bölge Başkanı Hurşit Bekaroğlu olayda ölen ya da yaralananın bulunmadığını kaydetti. Türkiye'de artık bu tip terör olayları yaşamaması gerektiğini dile getiren Bekaroğlu, "Hepimiz kardeşiz. Partinin ne önemi var. Ha AK parti ha başka bir parti. Bu olaylar Türkiye'yi geri götürür" ifadelerini kullandı.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler