YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin yeni hükümet için yol haritası belli oldu
YAŞ çalışmalarının ardından AK Parti'nin gündemi yeniden hükümet kurma oldu.
AK Parti'nin yeni hükümet için yol haritası belli oldu
06 Ağustos 2015 / 10:24 Güncelleme: 06 Ağustos 2015 / 10:28

Başbakan Davutoğlu, YAŞ çalışmaları biter bitmez hükümet kurma gündemine döndü. CHP ile koalisyon görüşmelerini tamamlayan heyetin raporu bugün Davutoğlu'na sunuluyor. Ak Parti, yol haritasını 3 kriterde netleştirecek.

YOL HARİTASINI 3 KRİTER BELİRLEYECEK

Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre, Yüksek Askeri Şûra'nın (YAŞ) tamamlanmasının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, gündemine yeni hükümet çalışmalarını aldı. Bu süreçte AK Parti'nin yol haritasını üç kriter belirleyecek. Bunlardan biri istişare mekanizması olacak.

CHP İLE GÖRÜŞEN AK PARTİ HEYETİ KABUL EDİLECEK

Bu kapsamda, Başbakan Davutoğlu, bugün CHP ile istikşafi görüşmeleri yürüten AK Parti heyetini kabul edecek. 11.00'de Başbakanlık Resmi Konutu'nda gerçekleşecek görüşmede, CHP ile temas noktası olarak belirlenen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Davutoğlu'na heyetin hazırladığı raporu sunacak.

Davutoğlu'nun yarın da partisinin MYK'sını toplaması bekleniyor. Bu toplantıda Çelik başkanlığındaki heyetin hazırladığı rapor ele alınacak. Pazartesi günü toplanacak Bakanlar Kurulu'nda da rapor ve yürütülen koalisyon görüşmeleri masaya yatırılacak.

ANKET SONUÇLARI ANALİZ EDİLECEK

Yol haritasının belirlenmesinde ikinci kriteri anketler oluşturacak. Parti ile çalışan anket şirketlerine yaptırılan anketlerin sonuçları analiz edilecek. Anketlerde, “Koalisyon mu erken seçim mi?” sorusunun yanıtı aranacak.

LİDERLERLE GÖRÜŞECEK

Bu süreçler devam ederken, Davutoğlu'nun muhalefet partilerinin kapısını bir kez daha çalması öngörülüyor. İlk turun aksine Davutoğlu, ikinci turda HDP'yi ziyaret etmeyecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüşmesi beklenen Davutoğlu, yeni hükümet ile ilgili kararını verecek. Davutoğlu'nun bu görüşmeleri önümüzdeki hafta yapması bekleniyor.

KURUN HÜKÜMETİ
 // ANKET CUMHURİYETİMİ BURASI
ANKET CUMHURİYETİMİ BU NE SEÇİMİ SEÇİM YAPILDI SIRA HÜKÜMET KURMAKTA!!!...
06 Ağustos 2015 Perşembe 11:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler