YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti'nin seçim rotası hazır
Ak Parti'nin cumhurbaşkanlığı seçimi için rotası hazır. Seçim şarkısı, ve seçim bürosuna da karar verildi.
Ak Parti'nin seçim rotası hazır
29 Haziran 2014 / 07:27 Güncelleme: 29 Haziran 2014 / 07:30

AK Parti’de, Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için son hazırlıklar yapılıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarını, AK Parti Çankaya Belediye Başkanı adayı Barış Aydın’ın Ankara Gaziosmanpaşa’daki 4 katlı binasında yürütecek.

Binaya, Erdoğan’ın adaylığının açıklanmasının ardından dış cephe giydirilecek. Erdoğan’ın, ATO Kongre Merkezi’ni de seçim koordinasyonu merkezi olarak kullanabileceği ifade edildi.

Yeni şarkı hazır

1 Temmuz’da Mehmet Ali Şahin’in sunumuyla Erdoğan’ın adaylığının açıklanacağı toplantıda Başbakan Erdoğan için bestelenen yeni şarkı da ilk kez çalınacak.

Yeni şarkı, seçim kampanyası sırasında Dombra ile birlikte kullanılacak. Toplantı, parti kongrelerinden sonraki en geniş katılımlı toplantılardan biri olacak.

Bu amaçla törene parti kurucuları, eski ve yeni milletvekilleri, il başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları davet edildi.

Parti büyük kongre delegelerinin de çağrılması planlanırken, medya kuruluşlarından yöneticiler, köşe yazarları ve partiyi takip eden muhabirlerin de isimleri alındı.

Abdullah Gül davet edilmedi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, protokol gereği davet edilmediği kaydedildi. Toplantıda, 2003’ten bu yana Erdoğan hükümetleri dönemindeki icraatların yer aldığı özel bir Erdoğan filmi gösterilecek.

Başbakan Erdoğan’ın adaylığı açıklandıktan sonraki ilk icraatı 5 Temmuz’da açılışını yapacağı hızlı tren olacak.

 

HABERTÜRK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler